Zakup mieszkania na kredyt - kiedy warto poczekać?

W wielu przypadkach, decyzja o kupnie mieszkania jest wymuszona ważnymi okolicznościami (np. powiększeniem się rodziny). Istnieje jednak spora grupa potencjalnych nabywców lokali, którzy mogą poczekać z zakupem "M (nawet 2-3 lata). Czasem takie osoby zastanawiają się, czy nie lepiej byłoby przełożyć termin zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego i zgromadzić nieco większy wkład własny.

wróć do artykułu
 • ~Tomasz
  (2018-03-23 10:55)
  Chodzą słuchy, że ceny mieszkań znowu mają iść do góry, więc w sumie się cieszę, że nie odkładałem tego na później tylko udało mi się kupić swój własny kwadrat na osiedlu pod dębami na Białołęce w przyzwoitych pieniądzach. Wynajmowanie to żaden komfort, bo nie jesteś u siebie i w każdej chwili mogą rozwiązać umowę i do widzenia.
 • ~Ekspert Superpolisy
  (2018-03-19 12:38)
  Decydując się na zakup mieszkania należy pamiętać, żeby wliczyć do swoich wydatków również polisę mieszkaniową. Warto w takim wypadku skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, która pozwoli nam porównać oferty różnych ubezpieczycieli. Nic nas to nie kosztuje, a możemy w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy i dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb.
 • ~Patryk
  (2018-09-07 11:15)
  mieszkania cały czas idą do góry :( w dodatku, wolę korzystać z usług biura nieruchomości, bo mam pewność. Aktualne mieszkanie wynajmowałem za pośrednictwem abc-dom. Byliśmy z żoną bardzo zadowoleni z wyboru biura nieruchomości. Transakcja zakupu domu pod Krakowem przebiegła bardzo szybko. Również pomoc w wyborze odpowiedniej oferty była sporym ułatwieniem w podjęciu decyzji.
 • ~Artur
  (2018-10-16 13:13)
  Kupowałem mieszkanie na kredyt u dewelopera Home Invest, początkowo miałem sporo obaw bo jestem dość młodą osobą, ale to była dobra decyzja. Wreszcie mogę być niezależny i jestem szczęśliwy, mieszkanie jest świetne.

Może zainteresować Cię też: