Inwestowanie w nieruchomości. Czy wciąż się opłaca?

| Aktualizacja:

Polacy uciekają od lokowania kapitału w bankach. Atrakcyjną alternatywą wydają się nieruchomości, jednak zysk w tym przypadku obarczony jest ryzykiem. Osoby, które kupiły mieszkanie w latach 2004-2006 dzisiaj mogą na nich sporo zarobić. A co z tymi, którzy dopiero przymierzają się do zainwestowania pieniędzy? Czy na zakup mieszkania nie jest już za późno?

wróć do artykułu
  • ~Iko
    (2018-02-06 16:34)
    Amen
  • ~Henry
    (2018-02-13 11:49)
    Bardzo sie opłaca inwestować w takie nieruchomości na wynajem. Ja postanowiłem kupic kolejne mieszkanie nad morzem, bo poprzednie które wynajmuję dają świetne pieniądze. Teraz zdecydowałem sie na zakup apartamentu lubicz w miejscowości Rowy, blisko morza, w świetnej lokalizacji.
  • ~Natalia
    (2018-02-14 11:43)
    Z mojego doświadczenia wiem, że inwestycja w nieruchomości bardzo się opłaca, ale trzeba pamiętać, że nie każde mieszkanie czy dom będą przynosiły jednakowo duże zyski. Ja przy wyborze oferty korzystam z pomocy biura nieruchomości ABC dom z Krakowa, które dobrze zna rynek i dzięki temu pomaga mi wybrać ofertę, która jest atrakcyjna dla wynajmujących, a ja mam pewność że biznes będzie opłacalny.
  • ~Sylwia
    (2018-09-07 11:02)
    Inwestycja w nieruchomości się będzie długo opłacała, biura nieruchomości mają co robić. Sama poszłam do ABC-dom, o pomoc w poszukaniu mi mieszkania, bo mam zawsze taką pewność jak idę do jakiegoś pośrednictwa.
  • ~Igor Walczewksi
    (2018-09-09 00:39)
    Nieruchomości zawsze się będą opłacały, akurat ja inwestuje w nadmorskie w Rowach od Lubicz apartamenty, bo to nie byle jakie ziemianki tylko konkretne, piękne i nowoczesne apartamenty, nieopodal morza :D. Jak taka inwestycja może się nie opłacać, ludzie jeździli, jeżdżą i będą jeździć nad morze :D
  • ~Iwan
    (2018-09-20 15:45)
    Jak inwestycja to w apartamenty i to najlepiej nad morzem. Jest taka fajna kasa za wynajem w takich miejscach, nawet sobie nie zdajecie sprawy, na prawdę. my wynajmujemy apartament, a kupiliśmy od Lubicz Apartamenty, lokum i na prawdę zainteresowanie pod wynajem jest ogromne!!!
  • ~Albert
    (2018-09-21 07:46)
    Takie rzeczy się będą opłać, to inwestycje w takie dobra, które zawsze będą chodliwe. Sami wynajmujemy mieszkanie za pośrednictwem ABC-dom, które zamierzamy kupić, a potem może też zaczniemy go wynajmować, zależy jak utrzymamy się z żoną w aktualnych pracach, czy będzie potrzebna przeprowadzka czy nie. Nieruchomości to kopalnia złota :)
  • ~Darek Dark
    (2019-02-19 20:54)
    Moim zdaniem zawsze będzie się opłacać ponieważ zawsze będzie zapotrzebowanie na mieszkania. Nowe czy odnawiane to zależy od ludzi bo wiadomo, że teraz każdy goni za pieniądzem i częste przeprowadzki nie są niczym nowym. Inwestowanie w tego typu projekty jest rozsądne i na bank o wiele bezpieczniejsze niż np gra na giełdzie.
  • ~Mariusz
    (2019-03-07 19:49)
    Opłaca się jeśli inwestujesz w dobrą lokalizację i ciakawą nieruchomość, ja zainwestowałem w dom marzen w piasecznie i to świetna inwestycja
  • ~LEbe
    (2019-06-05 16:52)
    Nieruchomości zawsze były opłacalne, szczególnie jak ktoś patrzy długoterminowo na to. Kiedyś jedyną opcją inwestowania był po prostu zakup, warunkiem był duży kapitał lub też branie kredytu, co ma sens jeśli nie planujemy przeprowadzki lub chcemy zostawić dzieciom nieruchomość. Chociaż zawsze jest ryzyko że finalnie i tak dzieci nie będą mieszkały w tym mieszkaniu, bo jednak ciężko przewidzieć co się będzie działo w perspektywie kilkunastu lat lub więcej. Dla mnie ciekawym pomysłem jest crowdfunding w którym specjalizuje się m.in. Mzuri CFI. Mają już sporo sukcesów na koncie, działają ogólnopolsko. Zysk zakładany jest na poziomie 7-8%, ich niektóre projekty przyniosły kilka razy więcej.
  • ~Danuta
    (2019-09-30 14:15)
    Od dłuższego czasu spotykam się z opiniami, że najbardziej dochodowymi gałęziami jest inwestowanie w nieruchomości. Dlatego sama zdecydowałam się na zakup mieszkania, z tym że wynajem krótkoterminowy mnie bardziej zainteresował. Wisełka Apartamenty i Spa to kompleks pokoi hotelowych właśnie pod wynajem na krótki czas. Inwestycja tego typu niesie więcej zalet niż wad. Apartament jest moją własnością (mam księgę wieczystą oraz pełne prawo własności), ale to Operator jest odpowiedzialny za dbanie o mieszkanie, zarządzanie nim. Ja zarabiam na tym, że ktoś wynajmuje mój apartament (lub nie), a sama mogę bez ograniczeń korzystać z niego, kiedy chcę i ile chcę.

Może zainteresować Cię też: