- Stawka wywoławcza za metr nowego mieszkania we Wrocławiu to średnio 5880 zł za mkw. Jednak w kilku inwestycjach zlokalizowanych w dzielnicach Fabryczna i Psie Pole można znaleźć pojedyncze oferty poniżej 4 tys. zł za mkw. Co czwarte mieszkanie wystawione na sprzedaż na wrocławskim rynku pierwotnym nie kosztuje więcej niż 5 tys. zł za mkw. - informują analitycy portalu Dompress.pl.

Reklama

Dodają przy tym, że na osiedlach w budowie ceny są jeszcze niższe. Takie lokale kosztują przeciętnie 5730 zł za mkw.

- Za mieszkanie, w którym można od razu zamieszkać trzeba zapłacić więcej. W inwestycjach ukończonych deweloperzy chcą średnio 6050 zł za mkw. Za nowe mieszkanie oferowane we Wrocławiu trzeba wydać przeciętnie 327 tys. zł - wyliczają. I dodają: - Podobnie jak w innych miastach, większość wrocławskiej oferty stanowią mieszkania ukończone. W budowie jest co trzeci oferowany lokal.

Eksperci podkreślają, że tańsze mieszkania można znaleźć w dzielnicy Fabryczna (5160 zł za mkw.) i Psie Pole (5310 zł za mkw.). Dla porównania na wrocławskim Starym Mieście ceny wynoszą około 7840 zł za mkw., a w Śródmieściu 7530 zł za mkw.