Państwo wynajmie ci mieszkanie za połowę ceny? Tak! I to może już za rok

| Aktualizacja:

Rząd ma nowy pomysł na pobudzenie gospodarki i rozwój rynku najmu. Chce obniżenia nawet o 60 proc. wysokości czynszu dla 20 tys. rodzin. Na ten cel chce wydać 5 mld zł.

wróć do artykułu
  • ~aa
    (2013-07-18 16:48)
    Tanie mieszkania dla wybranych.
  • ~stan
    (2013-07-18 17:44)
    DLA 20 TYS RODZIN ? co to jest ? PEWNIE DLA KOLESI ZNAJOMYCH PO matołów
  • ~norbert
    (2013-07-19 20:48)
    WNUKI rządzących potrzebują mieszkań?
  • ~smutas
    (2013-07-20 17:49)
    gorszy pomysł miał tylko PIS, kiedy sprzedawał mieszkania za złotówki: tysiące ludzi poczuło się oszukanych, gdyż wykupywało wcześniej swoje mieszkania w blokach za cięzkie pieniadze. Gdzie jest zasada sprawiedliwości społecznej? Dla kogo będą te mieszkania?
  • ~wojtek
    (2013-07-22 10:33)
    zły pomysł i niczego nie rozwiązuje (oprócz problemów developerów nie mogących sprzedać tego co wybudowali).
    Zupełnie jak w Alternatywy 4 - mieszkania dostana ci co maja dojścia, a nie ci co potrzebują.
    Rząd nie jest od tego żeby budować czy rozdawać mieszkania, niech poprawią prawo mieszkaniowe (czyli wyrzucą do kosza ustawę o ochronie praw lokatorów), bo to jest główna przyczyna tego, że mieszkań na wynajem buduje się mniej niż byłoby można.
    I pytanie: dlaczego developerzy sami nie wynajmą tych lokali które wybudowali?
    Skoro to taki biznes, to w czym problem?
  • ~Zgredek
    (2013-07-23 07:09)
    Do stan2013-07-18 17:44 DLA 20 TYS RODZIN ? co to jest ? PEWNIE DLA KOLESI ZNAJOMYCH PO matołów
    Dokładnie tak jest. A skorzystają wszyscy bogaci i to w dużych miastach z każdej partii, samorządu i agenci Watykanu. Reszta zarabia po 1200 do 1500 na rękę w kraju
    Dobrze pisze wojtek z 10.33- najlepsze jest zdanie - I pytanie: dlaczego developerzy sami nie wynajmą tych lokali które wybudowali?
    Skoro to taki biznes, to w czym problem?
  • ~Kontemplyta
    (2013-07-25 17:51)
    Niech pozwolą ludziom samemu budować. 4 lata morduję się w Warszawie z urzędnikami, ponieważ:
    - nie pozwalam rozwalac tego co już jakimś cudem udało się postawić
    - naprawy spółdzielcze wymagają 3 szczebli biurokratyczno-decyzyjnych.
    Może by tak zeszli ze stopy budowalnym -zamiast bajki opowiadać.
  • ~lunk
    (2013-07-26 06:23)
    nowe obiecanki Porąbanej Oszmany, dla naiwnych.
  • ~Arek
    (2013-09-05 22:55)
    Już to widzę latami będziesz wynajmował i tyle nic tylko komuś spłacasz. Zresztą tylko w wielkich miastach, o mniejszych miejscowościach można zapomnieć. Na szczęście dzięki kryzysowi ceny znormalniały dzięki czemu skredytowałem w getinie mieszkanie. Na swoim to na swoim.

Może zainteresować Cię też: