Jurata najdroższym miejscem do zamieszkania w Polsce

| Aktualizacja:

Za apartament w Juracie na półwyspie Hel trzeba zapłacić nawet 35 tysięcy złotych za metr kwadratowy, a średnie ceny wynoszą tam 16 tysięcy złotych. To najdroższe miejsce do zamieszkania w Polsce.

wróć do artykułu
  • ~iza
    (2012-07-25 12:56)
    Ja zdecydowanie wolę góry. Mieszkanie już z pięknym widokiem znalazłam teraz dopinam wszystkie formalnosći w getinie i liczę na to, że nic się po drodze nie posypie.
  • ~Maciek
    (2012-07-25 11:54)
    Budowa własnego domu tańsza na metrze ale znaleźć odpowiednich ludzi którzy nie spartaczą lub nie porzucą budowy w połowie to ciężka sztuka. Podstawa to umowa znajdź kilka firm sprawdź chociażby z verdict ich kondycje poczytaj opinie i dopiero podpisz umowę.
  • ~soczek
    (2012-07-25 08:25)
    jakbym miał kupę kasy to olewam jakąś tam Juratę i kupuję sobie grecką wysepkę - ciepło i woda czysta ...
  • ~ola
    (2012-07-24 14:03)
    Do mnie tez las zdecydowanie bardziej przemawia. Dziąłkę już mam. teraz jestem na etapie szukanie ekipy, która mi dom wybuduje, co okazuje się nie być takei proste.
  • ~elka
    (2012-07-23 22:04)
    Te ceny z Juraty dotyczą raptem kilkunastu mieszkań wybudowanych w ostatnich latach. 90 proc. mieszkańców Juraty żyje w niej od dziesiątków lat, w domach jeszcze z lat 30. ubiegłego wieku lub pobudowanych za PRL-u. Ich domy nie są na sprzedaż, bo nawet jak przypadły w spadku wnukom, to wnuki je trzymają do swojego własnego uzytku plus zarabiaja na turystach. W Helu natomaist pojawiło sie troche mieszkan na rynku, kiedy wojsko zezwoliło na ich wykup. Ale ceny są takie jak w Trójmieście - czyli nie apartamentowe. Rybackich mniejszych czy wiekszych domów nikt nie sprzedaje - zawsze w lecie są turyści. Wpisy internautów świadczą o tym ,że w ogóle realiów na półwyspie nie znaja. Niemcy też na półwyspie nie kupują. Jeżeli już - to blisko zachodniej granicy: Świnoujście, Kołobrzeg, Koszalin. A my za to kupujemy za cene kawalerki w Polsce całe domy na niemieckih wsiach blisko polskiej granicy. Pracuje się w Polsce, a mieszka w dawnym NRD. I nie w bloku, jak w szczecinie.
  • ~-=-
    (2012-07-23 17:00)
    I STOJĄ PUSTE, BO NIKT TEGO NIE KUPUJE.
  • ~nbp
    (2012-07-23 16:50)
    Polacy jak zwykle inwestują w głupot e. Ten kawałek ziemi zaraz się rozleci, zamiast budować uzdrowiska na skalę światową nawet w małych lecz pięknych miejscowościach o nieskażonym ekosystemie, to u nas inwestuje się w kawałęk ziemi do zalania przez morze.
  • ~GAG
    (2012-07-23 16:40)
    swf
    JESTEŚ NIEUDACZNIKIEM I NAWET W EMIRATACH NIE BYŁOBY CIĘ STAĆ NA METR MIESZKANIA...MILIONY POLAKÓW STAĆ A CIEBIE NIE
  • ~Janek
    (2012-07-23 14:33)
    W takim syfie mieszkaja tylko "udawacze"
  • ~weźmie Niemiec
    (2012-07-23 14:32)
    ~knot2012-07-23 12:47
    apartamentowce z oknem na morze stoja puste nikt nie hce tego kupowac mino łczas wabika widok na ,, hhhe ja wole las


    To co w Polsce jest zbyt drogie weźmie Niemiec,bo jest ładnie i małe zaludnienie, ale również bo go stać. Ponadto Kulczyków się namnożyło po PRL-u.
  • ~swf
    (2012-07-23 14:23)
    kurde nie stać mnie nawet na metr... polska...
  • ~Cynik
    (2012-07-23 13:29)
    35 tysięcy złotych za metr kwadratowy w miejscu, skąd wszędzie jest daleko. Pozostaje jeszcze wywindować ceny gdzieś w pod Ustrzykami czy Bogatyni :)
  • ~knot
    (2012-07-23 12:47)
    apartamentowce z oknem na morze stoja puste nikt nie hce tego kupowac mino łczas wabika widok na ,, hhhe ja wole las

Może zainteresować Cię też: