Mieszkanie jak trumna. Tak mieszkają młodzi Japończycy

| Aktualizacja:

Młodzi Japończycy nie mają łatwego życia. Nie stać ich na mieszkania, więc muszą mieszkać w czymś, co nazywa się "geki sama". To miniaturowe mieszkanka, przypominające trumny.

wróć do artykułu
  • ~Robi
    (2014-07-27 12:22)
    A my narzekamy na kawalerki, przy tym to istny apartament. Swoją drogą to już kawalerka którą najmuję przejadł mi się bo jest już zbyt mała. Dlatego przeprowadzam się na swoje, już mam załatwiony kredyt w getinie i na dniach dostaję klucze do mieszkania. Miesiąc na wykończenie i przeprowadzkę. Nigdy by się na taką trumnę nie zdecydował.
  • ~PN
    (2013-03-03 23:39)
    Chyba ktoś nie całkiem zrozumiał o co chodzi. A chodzi najwidoczniej o japońskie hotele kapsułowe (jest nawet takie hasło w polskiej Wikipedii, można też wyguglować "kapuseru hoteru". Nocowałem w czymś takim i było to całkiem przyjemne. Ważne jest, że w skład hotelu, poza tymi kapsułami do spania, wchodzi kompleks łaźni, saun, a także restauracyjka i coś w rodzaju świetlicy z gazetami i tv. Dopóki więc człowiek nie zamierza zupełnie "odpłynąć", nie przebywa wcale w tych skrzynkach wielkości jednosobowego namiotu. Dość oryginalne jest to, że wchodząc do takiego hotelu (jednego z najtańszych), należy zaraz zostawić obuwie i wierzchnie ubranie w odpowiedniej skrzynce, a po całym przybytu poruszać się boso i w piżamie. W hotelu w którym ja się zatrzymałem, były tylko miejsca dla mężczyzn. Nie jestem pewien czy są "kapsle" dla kobiet, ale jest to całkiem prawdopodobne.
  • ~Polak
    (2013-03-03 16:56)
    Polaka nawet na takie nie stać.Na mieszkania stać jest tylko okupantów jak widać.Polak we własnym kraju nawet pracy nie ma bo oni maja pierwszeństwo zatrudnienia..
  • ~Vaffanculo
    (2013-03-03 10:25)
    Problem wykryli prezesi spółdzielni mieszkaniowych. Czy was dziwi, że Platforma chce unicestwić spółdzielczość mieszkaniową, bo przeszkadza kręcić lody?
  • ~HANKA
    (2013-03-02 09:57)
    LEPIEJ ZAINTERESUJCIE SIE NASZA BIEDA . NASZYMI SLAMSAMI , KORUPCJA ZLODZIEJSTWEM, CWANIACTWEM I WYZYSKIWANIEM ..
  • ~Wie
    (2013-03-02 09:17)
    Przeciętne mieszkanie w strefie Tokio - Jokohama – Chiba w 1993r. miało 4 pokoje o pow. 72,8 m2. Średnia krajowa wynosiła zaś 4,9 pokoju oraz 92,6 m2.

    http://www.japonia.org.pl/?q=pl/node/85
  • ~marko
    (2013-03-02 08:24)
    a u nas ludzie jak mieszkają za te nędzne wypłaty???
  • ~ale głupie są te Japy... 3 metry
    (2013-03-02 08:03)
    kwadratowe ??? Ja mam ponad sto razy więcej z tapetą w kolo (przecież nie mam tapety}... Żałosne .
  • ~Bolo
    (2013-03-02 02:09)
    Kraj Japonia nie działa, dlatego Pan Prezes wyznaczy im technicznego Cesarza Glińskiego!
  • ~Naparstek
    (2013-03-02 00:59)
    Znalazłem - Japońskie Ministerstwo Finansów podaje, że średnia zapłata za 1 h to 730 jenów = około 25 zł na godzinę. Trzeba 9 dni, aby zapłacić te 1800 zł
  • ~Naparstek
    (2013-03-02 00:52)
    A te "1800zł" - to ile procent przeciętnego zarobku w Japonii ?
  • ~rada do wandy
    (2013-03-02 00:36)
    re ~Wanda2013-03-02 00:29
    Trzeba bylo "dac Niemcu",Wanda i mieszkalabys w min.95 m2...
  • ~Wanda
    (2013-03-02 00:29)
    Ja jak przyjechałem z małego miasta na Podlasiu do Warszawy mieszkałam w pokoju na poddaszu 1,80 m x 2,70 m przez prawie dwa lata i płaciłam za pokój prawie połowę mojej pensji. Ale nie narzekam, zostajac w swoim miescie klepała bym biedę do końca zycia.
  • ~Byłem w Japon
    (2013-03-02 00:14)
    Niektórzy młodzi Japończycy muszą tak mieszkać przez dwa, trzy., góra trzy miesiace, młodzi Polacy choć w nieco większych mieszkaniach musza mieszkać parę lat a niekiedy i całe zycie.
  • ~szyderca
    (2013-03-01 23:58)
    a nasz Minister od Infrastruktury oraz Płemieł nasz do mieszkania w czymś takim jeszcze nie zmuszają, O! A kryzys jest. Wot dusza ludzie. A mogliby...
  • ~kaz
    (2013-03-01 23:49)
    wyglada na to ze najlepiej zyje sie w oolsce
  • ~Borys.
    (2013-03-01 23:29)
    Co za patafiany tu się wpisują ? Widać od razu, że zwolennicy Kaczora. Jeśli się wpisujesz, że masz 42 lata to i za Kaczora mieszkałeś na 29 metrach jełopie. Więc do kogo te pretensje. To Kaczor i jego przydupasy obiecywali 3 miliony mieszkań wybudować. Już zapomniałeś kretynie pisowski ?
  • ~taka prawda
    (2013-03-01 22:13)
    Tusk nam nawet takich nie zapewnia więc o co chodzi??? Możemy tylko pomarzyć,nawet pracy nie ma bo pierwszeństwo mają przybłędy.
  • ~XX
    (2013-03-01 21:55)
    MAM APARTAMENT 19 METRÓW KWADRATOWYCH W BLOKHAUSIE NA PRESTIŻOWYCH PRZEDMIEŚCIACH PRUSZKOWA, BAŁEM SIE ŻE NIE ZDĄŻE SPŁACIĆ KREDYTU PRZED EMERYTURĄ ALE NA SZCZĘŚCIE OPÓŹNILI JĄ DO 67 ROKU ŻYCIA.
    WIWAT PLATFORMA WIWAT THUSK!
  • ~Polak
    (2013-03-01 21:43)
    My nie mamy w ogóle bo nasze mieszkania wykupili krwiopijcy,którzy wyzyskują nas i nie stać nas "WASZE ULICE NASZE KAMIENICE".Pozostaje nam tylko im pozazdrościć.

Może zainteresować Cię też: