Przeprowadzana raz na jakiś czas zmiana wystroju pokoju dziecięcego pobudza wyobraźnię i daje nowe inspiracje do zabawy. Pokój dziecka to miejsce na niezwykłe eksperymenty i świetną zabawę. Eksperymenty nie musza polegać na zmianie mebli. Wystarczy zagrać dodatkami. Na przykład najmodniejszymi motywami kwiatowymi…


ABY NIE PRZESADZIĆ

Przy aranżacji pokoju należy pamiętać żeby nie przesadzić. Kiedy wybieramy kwiatowe motywy na ścianę to narzuta na łóżko powinna być raczej jednobarwna. Jeśli zaś łóżko jest kolorowe to niech ściany i podłoga będą spokojne. Najładniej wyglądają projekty, w których wybija się kolor wiodący. W tym przypadku może to być ukochany kolor naszej pociechy.


MOTYW PRZEWODNI

Projektanci często aranżując pokój inspirują się jednym zdjęciem lub obrazkiem, na którego podstawie dobierają resztę elementów. Można wziąć pamiątkowy obrazek, który wisi na ścianie, albo zainspirować się kolorami ulubionej sukienki naszej córeczki. Wszystkie inne elementy powinny być w pojedynczych kolorach lub kombinacji z obrazka. Uzyskujemy wtedy spójny efekt i harmonię.


BAZA, ODBIÓR!

Liczy się pomysł. Żeby wykreować łąkę w pokoju dziecka wystarczy kilka ciekawych rozwiązań. Na początek dobrze jest kupić kilka przedmiotów z kwiatowymi aplikacjami, żeby stworzyć tak zwaną bazę. Potem można wykonywać kolejne elementy razem z dzieckiem podczas wspólnych zabaw.


ZAKWITA ŁÓŻKO…

Elementem rzucającym się w oczy i natychmiast zmieniającym charakter pokoju jest pościel i zasłony. Romantyczna pościel z kwiatowymi elementami lub aplikacjami stworzy klimat. (http://www.kidstown.pl/category/16,narzuty-dla-dzieci). Uzupełnią go drobne elementy – wieszak na ścianie czy ramka obrazka.


…ZAKWITAJĄ ŚCIANY

Szybko, łatwo i przyjemnie można odmienić pokój poprzez kwiatowe aplikacje na ściany. Aplikacje i bordery są bardzo praktyczne ponieważ można przykleić na każdą powierzchnię – ściany, meble, lustra, kafelki, okna, pudełka - gdzie tylko podpowie wyobraźnia. Kiedy się znudzą w jednym miejscu, po prostu można je odkleić i przykleić inne. Przy zmianie dekoracji wystarczy aplikacje przenieść z powrotem na arkusz i zostawić do następnego razu.

Nie zostawiają śladu ani zabrudzeń, można je myć. Dzieci uwielbiają też żelowe naklejki, którymi sezonowo można zasypać całe drzwi lub okna.


POLSKA LEZY W TROPIKACH

Atmosferę tropiku wprowadzą inne elementy wystroju: np. świecąca girlanda czy fantazyjne pufy i poduchy do siedzenia. Mogą to być zdobione motywami kwiatowymi meble lub akcesoria.

Kolorowy pokój wykonany z pomysłem stymuluje rozwój dziecka, a przy okazji daje wiele radości. W odświeżonym nowymi pomysłami pokoju dziecko będzie chętniej spędzało czas i dobrze się czuło. Artykuły ze zdjęć znajdziesz tutaj