Jeśli dom, to głównie murowany. Ile kosztuje budowa?

| Aktualizacja:

180 tys. zł - to najniższa kwota potrzebna na wybudowanie domu o powierzchni niewiele ponad 100 mkw. Jak wynika także z analizy ofert 19 firm budowlanych koszt materiałów i robocizny, to wówczas około 100 tys. zł.

wróć do artykułu
  • ~Arma
    (2013-03-08 20:00)
    Hej! Buszując ostatnio w internecie znalazłam info o konkursie firmy Wiśniowski. Jest on skierowany do architektów, wystarczy zaprojektować dom i przesłać im projekt. Nagrodą dla zwycięzcy, który zostanie wyłoniony 18 marca 2013 r., jest kwota pieniężna w wysokości 1500 euro. Jego nazwisko pojawi się na stronie firmy oraz w informacjach prasowych w prasie branżowej. Zwycięski projekt zostanie wykorzystany przez firmę Wiśniowski do budowy domu, który stanie na planie zdjęciowym podczas nagrania spotu reklamowego. Nie wiem czy można wklejać linki więc polecam wpisać sobie w googlach po prostu Home Design Wiśniowski.
  • ~ola
    (2013-03-27 11:08)
    Dom jest zdecydowanie tańszy niż kupno mieszkania w centrum. ja się zdecydowałąm na złożenie kompletu dokumentów w getin banku i teraz będę cekała na ich decyzję.
  • ~antek
    (2013-06-13 21:52)
    ja w sklepach internetowych kupiłem większość materiałów do budowy murowanego domku letniskowego ok 70m2 do tego wynająłem kaszubów mieszkających niedaleko (znalazłem przez ogłoszenia na www.inbudo.pl) i jestem bardzo zadowolony. w dzisiejszych czasach budowę można zrobić po kosztach
  • ~olo
    (2013-09-06 13:09)
    Oj w ostatnich czasach domy powstają jak grzyby po deszczu. Szkoda, że większość jest własnością banków. Ludzie się chwalą, że wybudowali dom a prawda jest taka, że dom nie jest ich. To straszne. Nikt dzisiaj nie ma pojęcia, że wielu z tych co się dzisiaj cieszy kiedyś wyląduje na bruku.
  • ~daniboy
    (2013-09-07 23:51)
    Antek ale z Ciebie to BŁAZENEK
  • ~paula
    (2013-09-16 16:24)
    "Mniejszą popularnością cieszą się inne technologie budowania, takie jak np. szkieletowa (8,5 proc.)" - dziwię się. Drewniane domy prefabrykowane potrafią być bardzo solidne, energooszczędne i ekonomiczne. oczywiści wszystko zależy od producenta, materiału i montażu, ale sa na polskim rynku firmy, którym można zaufać. Np. Fincomfort buduje fińskie domy Omatalo. Robią kompleksowo wszytko od projektu po stan deweloperski, nie kosztuje to dużo więcej niż dom tradycyjny, a użytkowania jest o wile tańsze, zdrowsze i przyjemniejsze.
  • ~Andy
    (2013-10-14 11:42)
    Jak kogoś zainteresuje to proste wyliczenia ile kosztuje budowa: http://bit.ly/1bR9eqW
  • ~Lukapasa
    (2015-05-17 09:51)
    Nauczyłem się, że jeśli kupuje się materiały w Castoramie http://www.castorama.pl/produkty/budowa.html to można zaoszczędzić na budowie kilkanaście tysięcy. A to dla mnie dużo.

Może zainteresować Cię też: