Inne
Reklama

Budowę kompleksu przy ul. Kwatery Głównej na Pradze Południe rozpoczęła Spółdzielnia Inwestycji Mieszkaniowej Ursynów. Unibep był generalnym wykonawcą inwestycji. W tej chwili pracuje nad zmianami jakie zamierza nanieść na swój nowy nabytek. Pierwszą z nich jest zmiana nazwy. Od tej chwili osiedle Olszynka nazywa się Osiedle Santorini. Skąd taki pomysł? Deweloper chce aby kolorystyka kompleksu nawiązywała do "słonecznych klimatów" tej greckiej wyspy. Póki co to jedyne zmiany jakie ujawniła.

W tej chwili realizowany jest pierwszy etap inwestycji, którego budowa rozpoczęła się na początku ubiegłego roku. Generalny wykonawca zdążył w tym czasie doprowadzić do stanu surowego trzy budynki oraz wybudować podziemne kondygnacje pod całym kompleksem. W sumie we wszystkich trzech etapach stanie siedem czteropiętrowych budynków, w których rozplanowano przeszło 355 lokali oraz powierzchnie handlowo- usługowe, których metraż oscylował będzie w okolicach 820 mkw.

W pierwszej części składającej się w trzech bloków znajdzie się 166 lokali. Powierzchnia mieszkań zamyka się w przedziale od 26 do 118 mkw. Każde w nich wyposażone zostanie w balkon, taras lub loggię. Będą oddawane w standardzie deweloperskim. Choć, jak zapowiada deweloper w tej chwili opracowywane są pakiety wykończeniowe. Na minusowych kondygnacjach znajdzie się garaż. Będzie w nim mogło zaparkować 378 samochodów.

Inwestycja będzie ogrodzona. Deweloper przygotuje również kompleks do potrzeb ochrony, jednak przyszli mieszkańcy sami zdecydują o zatrudnieniu stróżów. Na działce znajdzie się również przestrzeń wspólna. Deweloper nie zapomniał tam o elementach małej architektury, czyli placach zabaw, skwerach zieleni oraz ozdobnych krzewach. Aby stać się właścicielem jednego z mieszkań za 1 mkw zapłacić trzeba od 6,4 do 6,9 tys. zł. Dodatkowym wydatkiem jest garaż, który wyceniono na 20 tys. zł.

Projekt kompleksu powstał na deskach renomowanej pracowni architektonicznej J.E.M.S. Architekci. Oddanie pierwszego etapu do użytku przypadnie na koniec tego roku, natomiast terminu zakończenia całej inwestycji deweloper jeszcze nie podaje. Generalnym wykonawcą pozostaje jej właściciel, czyli Unibep.