Właścicielem obiektu jest spółka Rodamco CH1, w której po połowie udziałów mają GTC i Unibail Rodamco. Inwestor nie chce na razie zdradzać szczegółów planowanego przedsięwzięcia. "Trwają prace koncepcyjne oraz przygotowawcze i procedury administracyjne. Poinformować o planach rozbudowy i szczegółach z tym związanych będziemy mogli dopiero po uzyskaniu i uprawomocnieniu pozwolenia na budowę" - powiedziała Beata Sadowska z firmy Hill and Knowlton, zajmującej się komunikacją inwestora z mediami.

Reklama

Nie będzie to pierwsza rozbudowa popularnej galerii. Galeria Mokotów o powierzchni ok. 60 tys. mkw. została wybudowana w dwóch fazach. Pierwszą o powierzchni 48 tys. mkw. oddano w 2000 roku. Nowe centrum okazało się komercyjnym sukcesem i niebawem rozpoczęto budowę drugiej części. Miała ona powierzchnię 11 tys. mkw. i była gotowa w 2002 roku.

Według informacji właściciela centrum, co miesiąc odwiedza je ponad 1 mln osób. Od początku działalności galeria wynajęta jest w 100 procentach. Najemcami centrum są m.in. sklepy takich marek jak: Carrefour, Marks & Spencer, Peek & Cloppenburg, KappAhl, Cubus, Go Sport, Mango, Galeria Centrum, Royal Collection, Euro RTV AGD, i Duka.

Obecnie Galeria Mokotów to nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe położone w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Warszawy. Na powierzchni trzech pięter mieści się około 250 sklepów i punktów handlowych, kino, centrum rozrywki, usługi, fitness club oraz parking na ok. 2300 samochodów.

We wrześniu 2008 roku firma GTC poinformowała, że chce pozbyć się swojej części udziałów w centrum handlowym Galeria Mokotów. GTC prowadzi w tym celu rozmowy z Unibail Rodamco.

"Transakcja zostanie zawarta tylko w przypadku, gdy osiągnięta cena sprzedaży będzie atrakcyjna dla GTC" -informował w komunikacie prasowym we wrześniu Eli Alroy, przewodniczący rady nadzorczej Globe Trade Centre. Do tej pory firmy nie poinformowały jednak o zawarciu porozumienia w tej sprawie.

Rodamco objęło 50 procent udziałów w galerii w roku 2003. Przejęcie udziałów stanowiło finalizację umowy zawartej w październiku 2002 roku, w wyniku której przeznaczono do sprzedaży 50 procent udziałów w centrum.

Galerię Mokotów wyceniano wtedy na ok. 166 milionów dolarów. Od lipca 2003 roku Unibail Rodamco zarządza Galerią Mokotów w imieniu obydwu partnerów. Unibail Rodamco jest też zarządcą centrum handlowego Złote Tarasy. Umowa z października 2002 roku zagwarantowała też Rodamco pierwszeństwo w udziale w kolejnych centrach handlowych realizowanych przez GTC.