Inne
Reklama

Swoje plany zrewidowała gruntownie firma Marvipol, która w Warszawie planowała postawić przy Prostej luksusowy apartamentowiec. W 20-kondygnacyjnej wieży zaplanowano 40 apartamentów o powierzchni od 80 do 230 mkw. Z ich okien rozciągać się miał atrakcyjny widok na ścisłe centrum miasta. Wyciszenie mieszkań i odizolowanie ich od miejskiego gwaru umożliwić miała oryginalna koncepcja polegająca na nałożeniu szklanej kurtyny na ścianę budynku od strony ulicy Prostej, dzięki której uzyskano by efektowny element architektoniczny, który stworzyłby poczucie lekkości.

Deweloper doszedł jednak do wniosku, że lepszym interesem będzie budowa biurowca. Projekt trafił z powrotem do architekta. Budynek stracił jedną kondygnację i efektowną szklaną elewację.

>>>Warszawa zapełnia się biurowcami

Nowa bryła sprawia wrażenie dużo masywniejszej niż poprzednia. Miejsce szklanej tafli wysmuklającej budynek zajęła masywna konstrukcja przypominająca betonową siatkę. Frontowa elewacja w postaci nieregularnej tafli skonstruowanej z betonowych bloków w kształcie diamentów wyróżnia wizualnie budynek. Pełni też dużo praktyczniejsze zadania. Jest zabezpieczeniem przed bezpośrednim światłem słonecznym utrudniającym pracę oraz stanowi element nośny konstrukcji budynku. Całość inwestycji zostanie zakończona w trzecim kwartale 2010 roku.

Marvipol ma już w ręku prawomocne pozwolenie na budowę i podpisany kontrakt z generalnym wykonawcą części naziemnej budynku. Prosta Tower w nowej odsłonie liczy 19 kondygnacji naziemnych. Pod budynkiem znajduje się pięciopoziomowy parking podziemny na 75 stanowisk. Parter będzie strefą usługowo-handlową. W inwestycji powierzchnię ok. 5,3 tys. mkw. zajmą biura.