Jak sama nazwa wskazuje budynek rośnie przy ul. Czapelskiej, niedaleko skrzyżowania z Ostrołęcką na Pradze Południe. Inwestorem projektu jest firma Tinden, w całości należąca do norweskiej Selvaag Eastern European Development.

Reklama

Sześciopiętrowy budynek stanie na działce o powierzchni niecałych 1,2 tys. mkw. W projekcie, który jest dziełem pracowni architektonicznej Woźnicki, Zdanowicz znajdą się 44 mieszkania. Na każdej kondygnacji rozlokowano od czterech do siedmiu lokali. Ich powierzchnia waha się od 47 do 110 mkw. Klienci mają do dyspozycji lokale zarówno dwupokojowe jak i mieszkania z czterema pokojami. Prawie wszystkie posiadają balkony. Ich metraż jest zróżnicowany i zamyka się w przedziale od 2,5 do 26 mkw, natomiast dwa mieszkania ulokowane na parterze wyposażone zostaną w ogródki.

Mieszkania będą oddawane w standardzie deweloperskim. Jeśli jednak przyszyli właściciele będą chcieli wykończyć je pod klucz to deweloper dzięki współpracy z architektami wnętrz oraz firmami wykończeniowymi będzie mógł zaoferować. Czapelska Place będzie ogrodzona z trzech stron. Front budynku ulokowany jest bezpośrednio od ulicy Czapelskiej.

Na parterze od tej strony znajdzie się przestrzeń usługowa oraz wejście do budynku. Inwestor nie przewidział ochrony. Jeśli jednak przyszła wspólnota mieszkaniowa zdecyduje się na wynajęcie takiej firmy to wózkarnię, którą znajdzie się na parterze bez problemu będzie można przekształcić w stróżówkę.

Dwie podziemne kondygnacje przeznaczono na miejsca garażowe. Zaparkuje na nich 48 samochodów. Przyszli właściciele będą mogli kupić również komórki lokatorskie znajdujące się na tych samych poziomach. Nad garażem, od strony podwórza znajdzie się zielony taras. Część tylnej działki wygospodarowano na niewielki skwer.

Aby stać się właścicielem jednego z mieszkań, za 1 mkw zapłacić trzeba od 8,4 do prawie 9,8 tys. zł. Cena mieszkań uzależniona jest od piętra, na którym znajduje się lokal. Dodatkowym wydatkiem będzie miejsce parkingowe, które zostało wycenione na 33 tys. zł. W tej chwili nowych właścicieli znalazło już siedem lokali. Generalnym wykonawcą jest firma Łucz-Bud. Komercjalizacją inwestycji zajmuje się firma Berk Nieruchomości.