Inne
Reklama

Założeniem developera było przekształcenie budynku w luksusowe apartamenty. Firma uzyskała nawet pozwolenie na budowę lokali mieszkaniowych. Plany jednak zmieniły się i w rezultacie Jasna Residence będzie miała funkcję mieszaną. Przeważały będą jednak powierzchnie biurowe. W tej chwili deweloper wystąpił o pozwolenie zastępcze umożliwiające realizacje tego typu przedsięwzięcia.

Lokali biurowych będzie 25. Ze względu na ograniczoną powierzchnię oraz kameralny charakter inwestycji deweloper chce przyciągnąć niewielkie firmy, którym wystarczy przestrzeń od 80 do 192 mkw. Takie właśnie powierzchnie będą w ofercie. Ulokowane zostaną od pierwszego do czwartego piętra w części budynku, która wychodzi na ulicę Jasną. Powierzchnie biurowe będą oddawane do użytku w wysokim standardzie. W każdym z nich zostaną zamontowane drewniane okna oraz klimatyzacja. Inwestor na życzenie klienta zaaranżuje również wnętrze.

Część mieszkalna rozplanowana został od podwórza i na całym ostatnim piętrze budynku. Będzie składać się 15 apartamentów o powierzchni od 80 do 192 mkw. Niektóre z nich będą dwupoziomowe. Lokale będą oddawane nowym właścicielom wykończone pod klucz. Przygotowane zostaną trzy pakiety. Dodatkowo na ostatnim piętrze znajdować się będą zielone tarasy z widokiem na plac Dąbrowskiego.

W budynku znajdzie się również minicentrum rekreacyjne, w którego skład wejdzie sauna, jacuzzi oraz siłownia. Na parterze znajdą się dwa lokale komercyjne, z kolei dobudowane dwie podziemne kondygnacje, zostaną przeznaczone na miejsca parkingowe.

Prace budowlane rozpoczną się w drugim kwartale przyszłego roku. Wtedy też ruszy sprzedaż mieszkań oraz zostaną ustalone ceny mieszkań oraz powierzchni biurowych. Kamienica przy ulicy Jasnej 26 powstała w latach 40 ubiegłego wieku na fundamentach przedwojennego hotelu Victoria. Mermaid Properties jeszcze jako WWG Management kupił budynek w czerwcu 2006 roku.

Jej poprzednim właścicielem był Dom Książki, który za nieruchomość otrzymał 15,3 mln. zł. W ramach projektu istniejąca zabudowa zostanie całkowicie zrewitalizowana. Dodatkowo inwestor dobuduje dwa skrzydła z tyłu istniejącej części. Za projekt rewitalizacji oraz budowy odpowiedzialna jest pracowania architektoniczna DEM & M Project.