Rewitalizacja budynku to zasługa skandynawskiego dewelopera Swedecenter, który odkupił obiekt w 2006 roku od spółki Energopol. Nowy właściciel nie miał zamiaru wykorzystywać wnętrz PRL-owskiej konstrukcji więc gruntownie zmodernizował obiekt.

Reklama

Ze starego budynku została tylko konstrukcja żelbetonowa, reszta trafiła pod kilof. Ośmiopiętrowa budowla została wyłożona współczesnymi , wysokiej jakości materiałami i opleciona siecią instalacji elektronicznych, elektrycznych i wentylacyjnych. W budynku zainstalowano klimatyzację, wentylację, system kontroli dostępu, podnoszone podłogi, podwieszane sufity. Czyli wszystko to, co można spotkać w nowoczesnych biurowcach.

Gruntowne zmiany zaszły też w wyglądzie elewacji. Zniknęły charakterystyczne kaskady budynku. Linia fasady załamana będzie tylko w jednym miejscu, na wysokości 5 piętra. Ścianę od Nowogrodzkiej do wysokości piątego piętra ozdobł jasny trawertyn. Na szóstym piętrze architekci z pracowni Atelier 7 zaplanowali taras, a wyżej, obłożenie fasady ciemnym bazaltem. Oko przykuwają będą duże okna i punktowo rozmieszczone elementy świetlne, które maja nadać budowli szyku po zapadnięciu zmierzchu.

Na parterze biurowca, w niewielkim atrium, znajdzie się recepcja, kawiarnia z punktem prasowym oraz oddział wkraczającego na polski rynek banku Alior. Wyższe kondygnacje zajmą biura. Powierzchnia piętra wynosi od 160 przez 260 po 410 mkw.