Ze względu na skalę inwestycji podzielono ją na cztery etapy. W pierwszym zostanie wybudowanych 49 domów o powierzchniach pomiędzy 196 a 232 mkw. Staną one na zadrzewionych działkach o powierzchni od ok. 800 do 1600 mkw. Pierwsze domy mają być gotowe już w IV kwartale 2009 roku.

Reklama

Ponadto na terenie inwestycji znajdą się tereny rekreacyjne: park z dwupoziomowym stawem, korty tenisowe, fitness club, place zabaw dla dzieci oraz portiernie, przedszkole i budynek komercyjny. Budowa przedszkola dla trzech grup wiekowych ma nastąpić już w I etapie inwestycji.

W pierwszym etapie klienci mogą wybierać pomiędzy siedmioma typami domów. Deweloper zapewnia, że przy ich budowie zostaną zastosowane technologie mające na celu ograniczenie zużycia energii, a także pozwalające na zaliczenie budynków do najwyższej klasy energetycznej.

Wraz z odbiorem domu w Oazie Kampinos nabywca otrzyma między innymi: wysokiej jakości okna w drewnianej stolarce, drewniane parapety wewnętrzne, kamienne parapety zewnętrzne, rolety antywłamaniowe i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne: systemy solarne czerpiące energię ze źródeł naturalnych.

"Przy dużym nasłonecznieniu np. latem niemal całe zapotrzebowanie na ciepłą wodę może być pokryte za pomocą energii słonecznej" - przekonuje deweloper. Każdy z domów będzie miał garaż na jeden lub dwa samochody. Ich sprzedaż ruszyła we wrześniu. Aby stać się właścicielem domu trzeba przygotować się na wydatek rzędu od 1,2 do 1,5 mln zł. Domy oddawane będą w standardzie deweloperskim, jednak inwestor stworzy dwa pakiety dla osób, które zażyczą sobie wykończenia pod klucz.

Deweloper zachwala też położenie inwestycji. W otulinie Puszczy Kampinoskiej nie ma możliwości zagospodarowania terenów pomiędzy osiedlem a Parkiem Narodowym. Problematyczny okazać się może dojazd: do centrum Warszawy jest ok. 30 km. Kupujący powinni uwzględnić, że przejazd trasą gdańską do Warszawy to perspektywa stania kilkudziesięciu minut w korku.