Pod ostatnim z budynków wylany został strop garażu podziemnego. Obecnie trwają zaawansowane prace związane ze wznoszeniem konstrukcji, które zostaną ukończone za trzy miesiące. Budowa osiedla, składającego się z czterech budynków, rozpoczęła się w listopadzie 2007 r. Nadzór i generalne wykonawstwo zostało powierzone firmie Tulcon.

Reklama

Osiedle będzie ogrodzone i strzeżone, a jego teren ma być wolny od ruchu samochodowego. Inwestycja składać się będzie z czterech budynków o wysokości od 3 do 7 kondygnacji nadziemnych. Dojazd do kompleksu i wejście na jego teren przewidziane są bezpośrednio od ulicy Dywizjonu 303. W inwestycji powstają 272 mieszkania w metrażach od 30 do 110 mkw. W części podziemnej zaprojektowany jest duży parking podziemny, mieszczący 278 miejsc parkingowych.

W kompleksie powstanie kilka otoczonych zielenią placów zabaw. Dzięki wideofonom montowanym na życzenie klientów w ich mieszkaniach, będzie można min. obserwować bawiące się na placach dzieci. Teren osiedla zostanie wyposażony w elementy małej architektury: ławeczki, osiedlowe kosze na śmieci, lampy.

Za metr mieszkania zapłacić trzeba ok. 7,5 tys. złotych. Deweloper zapewnia, że osiedle położne będzie w dogodnej lokalizacji, zarówno blisko głównych arterii komunikacyjnych łączących Bemowo z innymi częściami miasta, jak i terenów rekreacyjnych Parku Leśnego Bemowo czy pobliskiego WAT-u. Osiedle zlokalizowano w bliskim sąsiedztwie budowanej właśnie trasy szybkiego ruchu, która ma odprowadzać ruch samochodowy z powstającej autostrady A2. Oddanie mieszkań do użytku zaplanowano na II kwartał 2010 roku.