Na działce trwają już prace budowlane. Wykonuje je generalny wykonawca inwestycji, którym zostało Przedsiębiorstwo Budowlane Górol-Bud z Piwnicznej Zdroju. Umowa, z inwestorem zakłada, że termin realizacji inwestycji i zgłoszenia budynku do użytkowania nastąpi najpóźniej w ostatnim dniu 2009 roku.

Reklama

Do tego czasu powstać ma siedmiopiętrowy budynek, który pomieści 65 mieszkań i jeden lokal usługowy. W sumie, powierzchnia wszystkich mieszkań wyniesie 4,2 tys. mkw. W zależności od lokalu przypisany do niego zostanie balkon, loggia lub taras. Na parterze zmieści się lokal usługowy, a w podziemiach budynku - dwupoziomowy parking na 66 samochodów.

Teren wokół budynku będzie ogrodzony i objęty całodobową ochroną. Apartamentowiec został zaprojektowany przez biuro projektów Kazimierski i Ryba.Deweloper dopiero rozpoczął sprzedaż mieszkań, z których kilka już zostało zarezerwowanych.

Większość jednak czeka na chętnych, którzy zgodzą się wyłożyć od 14,7 do 17,4 tys. złotych brutto za metr. Do tego doliczyć trzeba ponad 2,6 tys. zł za każdy metr powierzchni dodatkowych, czyli tarasu, balkonu lub ogródka. To jeszcze nie koniec wydatków. Kolejne 55 tys. złotych pochłonie zakup miejsca w garażu podziemnym.