Budowa Jana Kazimierza rozpoczęła się 10 miesięcy temu. Kompleks powstaje na działce o powierzchni prawie 8,3 tys. mkw. u zbiegu ulic Jana Kazimierza oraz Sowińskiego. Projekt powstał na deskach kreślarskich Michała Jaworskiego z biura Britt Plan. Osiedle składać się będzie z jednego budynku w kształcie litery E, w którym znajdą się 292 mieszkania.

Reklama

Blok będzie miał wysokość sześciu kondygnacji. Skrzydło od ulicy Jana Kazimierza zostanie podwyższone o dwa piętra. Powierzchnia lokali zamyka się w przedziale od 48 do 88 mkw. Klienci mają do wyboru zarówno kawalerki jak i lokale trzypokojowe. Do mieszkań przypisane są loggie, a te na wyższych kondygnacjach posiadają tarasy, natomiast niektóre lokale na parterach prywatne ogródki.

Mieszkania oddawane będą w standardzie deweloperskim i zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ich wewnętrzny układ dzielił lokum na dwie części: dzienną, składającą się z pokoju wraz z kuchnią lub aneksem kuchennym oraz nocną, czyli sypialnie z łazienką.

Część parteru zarezerwowano na sklepy oraz punkty usługowe. Na podziemnych kondygnacjach znajdzie się miejsce na 300 samochodów oraz komórki lokatorskie. Budynek zostanie wykończony tynkiem szlachetnym w kolorze kremowym i kawowym.

Na części elewacji pojawi się piaskowiec, a także stalowe aplikacje. Balustrady zostaną wykonane z drewna. Osiedle zostanie ogrodzone. Ochrona oraz system monitoringu zapewnią mieszkańcom bezpieczeństwo.

Na posesji zaplanowano zielone skwery, na których stanie mała architektura. Najmłodsi będą mieli do dyspozycji place zabaw. Jak informuje inwestor do sprzedaży pozostało jeszcze 59 mieszkań. Aby stać się właścicielem jednego z nich za metr zapłacić trzeba od 7,8 do prawie 11,5 tys. zł. Miejsce w podziemnym garażu kosztuje dodatkowo 30,5 tys. zł. Generalnym wykonawcą jest firma Karmar.

Liczba planowanych w okolicy inwestycji zmieni Odolany w ogromną sypialnię. Niedawno Osiedle Dobrolin zaczęła budować spółka Dantex. Kompleks stanie między ulicami Wolską i Jana Kazimierza i powstawał będzie w trzech etapach. Znajdzie się w nim co najmniej 418 mieszkań. Pierwsza część zostanie z 221 lokalami zostanie oddana pod koniec 2009 roku, natomiast całe osiedle do 2011.

Kolejną inwestycja jest Wola Prestige. Inwestor, firma Home Invest, zamierza wybudować w dwóch fazach prawie 600 lokali. Budynki wzniosą się na wysokość sześciu pięter, a od strony południowo zachodniej zaplanowano 10 piętrową dominantę.

W pierwszym etapie powstaną dwa budynki z ok. 400 lokalami, które mają być gotowe w lipcu 2009 roku. Druga faza składać się będzie z jednego budynku na prawie 200 mieszkań. Mieszkańcy odbiorą klucze w marcu 2010 roku.