Budynek rośnie na Służewcu przy Alei Wyścigowej. Karmar w biurowcu, którego inwestorem jest spółka Catalina Group zajmie około 2,2 tys. mkw. rozlokowanych na ósmym i dziewiątym piętrze. Cały budynek liczyć będzie dziewięć kondygnacji, na których rozlokowanych zostanie 13 tys. mkw powierzchni biurowej. Podziemia zajmie parking, który pomieści 150 samochodów.

Reklama

Budynek będzie świetnie widoczny z ulicy Puławskiej. Jego zachodnia ściana pochyli się nad zjazdem z ulicy Rzymowskiego. Szklaną frontową fasadę budynku zaprojektowano w taki sposób, że widoczne będą tylko poziome ramy okien. Całość zwieńczy dach z gzymsem osłaniającym taras wokół piętra technicznego.

Powierzchnia biurowa została zaprojektowana w taki sposób, aby łatwo można ją było przystosować do przetrzeb przyszłych najemców. Mimo, że zostanie zainstalowana klimatyzacja, to okna w biurowcu będzie można otwierać. Dodatkowo zamontowana zostanie mechaniczna wentylacja oraz dwa niezależne źródła prądu.

Zakończenie budowy planowane jest na drugą połowę przyszłego roku. Stawka wywoławcza za metr powierzchni biurowej wynosi 15 euro miesięcznie. Do tej sumy należy dodać 4 euro kosztów eksploatacyjnych. Za komercjalizację obiektu odpowiedzialna jest firma DTZ. Projekt architektoniczny biurowca powstał w warszawskiej pracowni Szaroszyk & Rycerski Architekci, która zaprojektowała m.in. Hotel Sheraton przy Pl. Trzech Krzyży.