Budowa pierwszego etapu osiedla ruszyła w czerwcu w podwarszawskiej miejscowości. W pierwszej fazie powstanie 11 budynków, które pomieszczą 376 mieszkań. Wszystkie, jak zapewnia deweloper, z tarasami, balkonami i loggiami. Przewidziano też miejsca parkingowe i garaże podziemne. Te ostatnie będą wyjątkowo przydatne dla mieszkańców osiedla.

Reklama

JW Construction nazwało swój projekt Lazurowe Ustronie, co ma podkreślać niewielką odległość jaka dzieli działkę w Kręczkach Kaputach od ulicy Lazurowej, która kojarzy się z zachodnimi rubieżami stolicy. Pamiętać jednak trzeba, że dojazd z osiedla zlokalizowanego na północ od Ożarowa, do Warszawy możliwy będzie w praktyce wyłącznie samochodem.

W pierwszym etapie Lazurowego Ustronia powstanę budynki o wysokości od dwóch do czterech pięter. Pomieszczą się w nich lokale o powierzchni od 29 do 88 mkw. Metr mieszkania deweloper wycenił na 5885 złotych. W cenę wliczony jest balkon. Za resztę trzeba płacić dodatkowo.

Metr loggii to wydatek 2942 złotych. Naziemne miejsce parkingowe kosztuje 12,5 tys. złotych, a w garażu podziemnym 20 tys. złotych. Osiedle objęte jest specjalnym programem finansowania zakupu mieszkania LOKUM 30/70. Oznacza to, że po wpłaceniu 30 proc. można odebrać klucze do mieszkania, a reszta spłacana jest w ratach. JW Construction szacuje, że I etap będzie gotowy w czerwcu 2010 roku.

Lazurowe Ustronie położone jest w miejscu o znikomej infrastrukturze. Deweloper zapewnia jednak, że mieszkańcy znajda tam wszystko, co niezbędne w codziennym życiu. W planach są przedszkole, szkoła podstawowa oraz placówki usługowe i handlowe. Powstać mają też ulice, ścieżki rowerowe, place zabaw oraz tereny rekreacyjne. Na szkoły i handel trzeba będzie jednak trochę zaczekać. Deweloper planuje je bowiem dopiero w II fazie inwestycji. Pod koniec lipca firma chce złożyć wniosek o pozwolenie na budowę następnego etapu.

Ze względu na oddalenie inwestycji od obszarów silniej zurbanizowanych dewelopera czeka nie lada wysiłek zapewnienia niezbędnej infrastruktury. Pierwsi mieszkańcy będą się musieli natomiast liczyć z utrudnieniami z wiązanymi z wieloletnią budową kolejnych etapów. Szacowane koszty budowy całego osiedla wyniosą ok. 1,5 mld złotych.