W poprzednich dziesięciu częściach osiedla wybudowano około blisko 2,7 tys. mieszkań. Kolejny etap tarchomińskiego kompleksu to jeden budynek usytuowany przy ul. Światowida. Ma kaskadowy kształt i wznosi się na wysokość od czterech do sześciu pieter. Znajdzie się w nim 77 mieszkań od kawalerek po duże czteropokojowe lokale. Ich powierzchnia zamyka się w przedziale od 31 do prawie 103 mkw.

Reklama

W budynku znajdą się windy, które połączą kondygnacje mieszkalne z garażowymi. W zależności od wybranej opcji miejsca postojowego (od pojedynczych poprzez rodzinne, a skończywszy na wyposażonych w schowki) ich ceny kształtują się od 25 do 35 tys. zł. Można również kupić miejsce naziemne, które wyceniono na 12 tys. zł.

Cena metra mieszkania waha się od niecałych 7,4 do prawie 9 tys. zł. Mieszkania będą oddawane w standardzie deweloperskim, jednak dla osób, które chciałby skorzystać z opcji wykończenia pod klucz inwestor przygotował trzy programy wykończeniowe: Klucz, Komfort i Premium. Za budowę tej części kompleksu odpowiedzialna jest spółka Henpol. Dom Development odda inwestycję do użytku pod koniec przyszłego roku.