Inne
Reklama

W sprzedaży znalazły się lokale jednopokojowe o powierzchni od 37,37 mkw., jak również przestronne apartamenty o metrażu nawet do 169,43 m kw. Wszystkie mieszkania będą posiadały taras lub loggię, których łączna powierzchnia może dochodzić nawet do 80 mkw. W skład standardowego wyposażenia wejdą wideofony. Ponadto mieszkańcy apartamentów, które znajdują się na ostatnich piętrach, będą mogli cieszyć się zwiększoną do 3 m wysokością lokalu, klimatyzacją oraz podgrzewanymi tarasami. – Staraliśmy się przy tym, by zróżnicowane metraże oraz przejrzyste i funkcjonalne podziały przestrzeni jak najlepiej odpowiadały potrzebom klientów – mówi mówi Iwona Pasterska, kierownik działu sprzedaży Budimex.

Ceny mieszkań zaczynają się już od 10,9 tys. złotych brutto za mkw. Najdroższe lokale w kompleksie osiągają cenę 17,2 tys. złotych za mkw. Zainteresowani mogą wykupić miejsce w garażu w cenie 39 tys. złotych. Sprzedaż mieszkań, podobnie jak w przypadku pozostałych inwestycji Budimeksu Nieruchomości, prowadzona jest w systemie 10/90 – pierwsza wpłata wynosi 10 procent wartości lokalu, pozostałe 90 procent należy uregulować przed odbiorem kluczy. – Cena pozostaje stała, bez waloryzacji i ukrytych opłat – zapewnia deweloper.

Cała inwestycja Budimexu pomieści docelowo blisko 800 mieszkań. Nazwa Murano pochodzi od barokowego pałacu Murano, który wybudowano w tym miejscu w drugiej połowie XVII wieku. Budimex powierzył prace nad budynkiem projektantom z Biura Architektonicznego DDJM. Architektura Apartamentów Murano tworzyć będzie miejski kwartał z placami, uliczkami i pasażem handlowym. Cały budynek został tak zaprojektowany, że istnieje wyraźny podział na przestrzeń publiczną i prywatną. Mieszkańcy będą mieli do swojej dyspozycji ponad jednohektarowy ogród .

Nad całością kompleksu dominować będzie 18-piętrowa wieża o szklanych elewacjach. Niższa część będzie miała 7 kondygnacji. Na najwyższych pietrach znajdą się luksusowe, klimatyzowane apartamenty z przestronnymi tarasami.

Osiedle Budimexu powstaje na działce po zajezdni Inflancka, ale zajmuje tylko jej część. Druga sprzedana została jesienią 2006 roku za 391 milionów złotych. Kupiła ją hiszpańska spółka Lubasa, która zamierza wybudować w tym miejscu kompleks mieszkaniowo biurowy. Jako pierwszą Hiszpanie zaprezentowali część biurową swojej inwestycji. Już za dwa lata tuż obok Murano mają zostać ukończone budynki Gdański Business Court. Projekt zakłada wybudowanie dwóch połączonych biurowców, z których każdy będzie mógł funkcjonować niezależnie, w zależności od potrzeb przyszłych najemców. Całkowita powierzchnia obiektów przeznaczona do wynajęcia wyniesie 15 tys. mkw.