Wystarczy znaleźć w dowolnym mieście Polski brzydki budynek i stworzyć mu nową fasadę. Zadaniem konkursu jest wyłonienie projektów, których realizacja zapewni budynkom termoizolację ścian oryginalną instalacją artystyczną. Organizatorzy konkursu Termo Organika Gaudi Projekt nie stawiają prawie żadnych warunków dotyczących samego projektu oprócz obostrzeń wynikających z prawa budowlanego. Nie zapraszają do niego również konkretnej grupy uczestników. Mogą wziąć w nim udział zarówno architekci, rzeźbiarze, plastycy, studenci jak i wszyscy inni nie związani z tymi branżami. Wyróżnione i nagrodzone projekty zostaną przez Termo Organikę dostosowane pod względem technicznym do realizacji i przekazane właścicielom budynków. Termo Organika zapewni również późniejszą pomoc w ich wykonaniu.

Reklama

Pod przykrywką konkursu organizatorzy chcą również zainicjować akcję społeczną, której zadaniem jest promowanie energooszczędnych metod w budownictwie. Ma również udowodnić, że oszczędzając energię można radykalnie odmienić wygląd nieruchomości. Zwycięskie projekty odnowią budynki, a laureatom zostaną przyznane trzy nagrody pieniężne: pierwsza to 15 tys. zł, a następne kolejno 8 i 4 tys. zł.

Prace konkursowe można nadsyłać do 30 września br. W jury zasiądą Anna Rottnedberg, Leon Tarasewicz, Mirosław Bałka, Piotr Szaroszyk, Marek Kaproń, Aleksander Panek i Anna Kamińska. Jeśli uczestnik nie znajdzie w swoim mieście odpowiedniego budynku może spróbować przerobić jeden z trzech zapropowanych przez inwestora. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie: ww.termoorganikagaudiprojekt.pl