Inne
Reklama

To będzie już czwarta inwestycja w stolicy nadmorskiego dewelopera. Sześciokondygnacyjny biurowiec stanie w sąsiedztwie budynku Comfort Offices, czyli wcześniejszej inwestycji firmy. Najnowszy biurowiec SGI Baltis zaprojektowany został przez pracownię Kazimierski i Ryba.

Stanie na działce o powierzchni 5 tys. mkw. Sam gmach będzie miał ponad dwukrotnie większą powierzchnię użytkową. Ze względu na branżę, w której działa najemca biurowiec zostanie wyposażony w szereg innowacyjnych rozwiązań przystosowanych do pracy nad projektami multimedialnymi.

Najciekawszym z nich będzie dwukondygnacyjne studio telewizyjne. Oprócz tego konstrukcja budynku pozwoli na dogodną aranżację wnętrz. Biurowiec otoczony będzie zielenią, która znajdzie się również na jego dachu. Na dziedzińcu zaplanowano kilka miejsc parkingowych. Jednak główny garaż znajdzie się na podziemnej kondygnacji.

Budowa ruszy w drugiej połowie tego roku. Kiedy dokładnie? Tego jeszcze nie wie sam inwestor. W tej chwili oczekuje na pozwolenie na budowę. Najemca będzie się mógł wprowadzić do nowej siedziby w przyszłym roku. Generalnym wykonawcą będzie SGI Baltis.

Obok SGI Baltis w skład holdingu Baltis Investment wchodzi producent stolarki drzwiowej Porta Drzwi oraz Invest Komfort, który specjalizuje się w budowie obiektów mieszkalnych m.in. najwyższego nadmorskiego apartamentowca Sea Towers w Gdyni.