Osiedle dwunastu bliźniaków buduje Rincon Development spółka-córka Rincon Invest. Pierwszą łopatę wbito na początku maja.

"Ostateczne negocjacje w sprawie zakupu działki dopięliśmy dopiero 5 maja tego roku" - mówi Dariusz Walicki, prezes zarządu Rincon Development i dodaje: "W trakcie finalizowania transakcji udało nam się uzyskać warunki zabudowy oraz pozwolenie na budowę, dlatego mogliśmy błyskawicznie ruszyć z inwestycją."

Nazwa kompleksu pochodzi od nazwy willi, która stała na tym terenie.

"Ze względu na duże zalesienie działki i przedwojenną willę Stasinek, zdecydowaliśmy się na zachowanie pierwotnego klimatu właśnie w nazwie" - tłumaczy inwestor.

Na terenie o powierzchni 4378 mkw powstanie dwanaście domów w zabudowie bliźniaczej, które zostały zaprojektowane w biurze architektonicznym Barbary Kirejewskiej-Zielińskiej.

"Chcieliśmy stworzyć osiedle w stylu amerykańskim, dlatego postawiliśmy na otwartą przestrzeń" - opowiada o projekcie realizowanym przez Rincon Development.

Oznacza to, że domy nie będą oddzielone ogrodzeniami. Granice poszczególnych posesji będą zaznaczone jedynie niskimi żywopłotami.

Domy zostaną ustawione na działkach o powierzchni od 350 do 450 mkw wzdłuż wewnętrznej uliczki przecinającej teren kompleksu. Na frontach znajdzie się wejście do domu, wjazd do jednostanowiskowego garażu oraz dodatkowe miejsce postojowe dla drugiego samochodu.

Jednopiętrowe domy, każdy o powierzchni 170 mkw będą miały bardzo prostą bryłę. Parter będzie kondygnacją dzienną. Znajdzie się tu salon połączony z kuchnią, garderoba oraz wc. W bryłę budynku wpisana będzie również garaż. Góra, na którą będą wiodły schody, to część prywatna. Wzdłuż korytarza rozplanowano cztery sypialnie oraz trzy łazienki, a także pralnię i garderobę.

Dodatkową powierzchnią w każdym będzie duży taras przypisany do każdej połówki, przez który będzie można wyjść do ogródka.

"Domki będą oddawane w standardzie deweloperskim" - mówi Dariusz Walicki i dodaje: "Jednak jeśli któryś z przyszłych właścicieli zażyczy sobie wykończenie pod klucz, jesteśmy przygotowani na taką opcje."

Cena jednego domu waha się od 1,1 do 1,2 mln zł, a jej wysokość będzie uzależniona od powierzchni działki. Petroplan, generalny wykonawca osiedla zejdzie z budowy na początku przyszłego roku.

Reklama