Deweloper na budowę kompleksu przeznaczył działkę o powierzchni 12,4 tys. mkw. Usytuowana jest przy ulicy Kobiałka na Białołęce niedaleko gminy Nieporęt oraz Zalewu Zegrzyńskiego. Całość inwestycji składać się będzie z kilkunastu trzypiętrowych budynków, które pomieszczą w sumie 1400 lokali. Powstaną również dwa pawilony handlowo-usługowe. Autorem projektu jest podlaska pracownia architektoniczna Inwest Projekt Białystok.

Reklama

W trzecim etapie Dom Development wypuścił na rynek mieszkania o zróżnicowanej liczbie pokoi: od kawalerek po pięciopokojowe. Klienci mogą wybierać spośród metrażu od 33 do 119 mkw. Do każdego lokalu przypisany będzie balkon.

Deweloper proponuje trzy opcje garażowania samochodów. Pierwsza to miejsce naziemne, które kosztuje 10 tys. zł. Drugi wariant to miejsce w garażu podziemnym za 23 tys. zł. W trzecim wariancie można kupić miejsce w garażu ze schowkiem. Kosztować będzie 25 tys. zł.

Cenę metra inwestor ustalił na poziomie od 6,2 do prawie 7,5 tys. zł. Dodatkowo za komórkę lokatorską zapłacić trzeba 5 tys. zł. Mieszkania trzeciego etapu staną w bezpośrednim sąsiedztwie Kanału Żerańskiego.

Teren osiedla zostanie ogrodzony. Dodatkową atrakcją moźe byc przystań na Kanale Żerańskim położona obok osiedla. Dom Development wraz z władzami gminy Białołęka rozpoczęły prace nad jej projektem. W przyszłości ma ona obsługiwać tramwaj wodny.

Cała inwestycja zostanie podzielona na sześć etapów. Mieszkańcy, który zakupią lokale w pierwszej fazie będą mogli odebrać klucze na początku 2009 roku, kolejni sukcesywnie co 2 - 3 miesiące. Ostateczne zakończenie budowy osiedla planowane jest na styczeń 2010 roku. Łączna wartość inwestycji wyceniona jest na 335 mln zł.