Osiedle jest pierwszą inwestycją Creative Developer w Warszawie. Stanie w pobliżu inwestycji Villa Moderne francuskiego dewelopera Bouygues Immobilier Polska. Domy położone na osi północ-południe staną bokiem do Wełnianej. Sielankowy widok na otulinę Lasu Kabackiego zmąci nieco budynek techniczny Stoenu usytuowany przy tej ulicy. – "Istniejący gmach Stoen zostanie zasłonięty eleganckim murem lub zakryty nasadzonymi drzewami" – zastrzega Piotr Jurkiewicz z Creative Developer. Dodaje też, że najbliższa okolica zyska na przebudowie ulicy Wełnianej z drogi gruntowej na gminną.

Reklama

Mają powstać chodniki i ścieżka rowerowa. Dodatkowym plusem jest planowany w odległości 150 metrów od inwestycji mini park z oczkiem wodnym i placem zabaw dla dzieci, który ma urządzić dzielnica. Deweloper stara się obecnie o pozwolenie na budowę. Prace budowlane, które powinny ruszyć latem potrwają od 12 do 15 miesięcy. Do tego czasu część inwestycji zaplanowanych przez dzielnicę powinna być zakończona.

Na razie deweloper zastanawia się nad wyborem generalnego wykonawcy. Jego zadaniem będzie postawienie trzech budynków, w których znajdzie się 6 segmentów o powierzchni 284 mkw. każdy. Domy położone będą na działkach o powierzchni co najmniej 460 mkw. Przyszli mieszkańcy cieszyć się będą z 200 metrowych ogródków.

Osiedle zostało tak ustawione, że łączy się ogródkami z sąsiednią budową firmy Bouygues Immobilier Polska. Odległość domów do granicy działki wynosi około 14,5 metra. Pomiędzy osiedlami zachowane zostaną stare jesiony, brzozy i dwa 50 letnie dęby.

Domy będą podpiwniczone. To rozwiązanie pozwoli na rozdzielenie tzw. strefy technicznej od domowej. Powierzchnia każdego garażu wyniesie 40 metrów. Piwnice wyposażone zostaną w okna. Da to swobodę wykorzystania tych pomieszczeń jako pralni, sauny lub urządzenia w nich pomieszczeń rekreacyjnych. W piwnicach znajdą się też stacje uzdatniania wody.

Na parterze znajdzie się bezpośrednie wyjście z salonu na ogródek. W planach jest też częściowe oddzielenie kuchni od jadalni i holu oraz miejsce na spiżarnię. Ścianki działowe między salonem, a gabinetem dadzą możliwość swobodnej aranżacji parteru.

Na piętrze przewidziano 4 pomieszczenia, które mogą spełniać różne funkcje np. sypialni, biblioteki lub gabinetu. Sypialnia główna ma mieć własną garderobę i łazienkę z oknem. Przewidziano też jedną łazienkę ogólną.

Poddasze będzie przestrzenią otwartą o powierzchni ok. 40 mkw. Będzie tu także możliwość umieszczenia łazienki. W cenę wliczony jest tzw. system solarny, który będzie współpracował piecem gazowym. Dzięki wykorzystaniu energii słonecznej rachunki za ogrzewanie mają być mniejsze.

Projekt domów powstał na deskach pracowni architektonicznej SDA. Za metr trzeba będzie jednak słono zapłacić. Metr deweloper wycenił bowiem na 10,4 tys. złotych