Inne
Reklama

Kolejny projekt międzynarodowej spółki to osiedle o podwyższonym standardzie. Feliz Residence, bo tak nazwano najnowszą inwestycję wyrośnie na Ochocie przy ul. Przy Parku w bliskim sąsiedztwie Parku Szczęśliwickiego. Oferta skierowana jest do klientów klasy średniej dysponujących dość dużym budżetem. 40 apartamentów, rozmieszczonych w dwóch budynkach trafi do przyszłych właścicieli w standardzie "pod klucz". Inwestor proponuje kilka opcji wykończenia: od klasycznej elegancji do nowoczesnego designu. Powierzchnia mieszkań zamykać się będzie w przedziale od 55 do 137 mkw. Lokale na najniższych kondygnacjach wyposażone będą w ogródki. Ostatnie piętra zajmą cztery penthousy, których właściciele będą mieli kominki, a do ich mieszkań bezpośrednio dojadą windy. Jednak to nie koniec udogodnień jakie proponuje Orco. Osiedle ma być przede wszystkim energooszczędne, inteligentne oraz ekologiczne. Co to oznacza? Przede wszystkim mieszkania będą wyposażone w tzw. Apartament Management System, czyli panel sterowania z dotykowym wyświetlaczem. Dzięki niemu właściciele będą mogli sterować oświetleniem, żaluzjami zewnętrznymi, a także kontrolować ogrzewanie w poszczególnych pomieszczeniach. Dodatkowo system AMS będzie scentralizowany z systemem alarmowym kontrolującym otwieranie okien i drzwi. Dzięki panelowi mieszkańcy będą mogli trzymać pieczę również nad zużyciem wody oraz energii. Przewidziana jest też opcja zdalnej obsługi przez internet.

Orco zadbało również o ochronę środowiska. Feliz Residence będzie kompleksem spełniającym wymogi zrównoważonego budownictwa w zakresie zarówno wykończenia jak i technologii konstrukcji. Aby zaoszczędzić wodę, w toaletach, garażach oraz ogrodzie będzie wykorzystywana deszczówka. Na dachu jednego z budynków zainstalowanych będzie 12 kolektorów słonecznych, dzięki którym podgrzewana będzie woda. Oświetlenie zewnętrzne będzie energooszczędne. Aby zaoszczędzić na ogrzewaniu zastosowane będą kotły kondensacyjne, które zużywają około 15 procent rocznie mniej gazu.

Do budowy kompleksu zostaną wykorzystane naturalne materiały. Bloki będą wyłożone piaskowcem, natomiast ostatnia kondygnacja drewnem. Projektując roślinność na terenie kompleksu inwestor chciał nawiązać oraz zachować ciągłość z okolicznym krajobrazem. Garaże będą miały zielone dachy. Roślinnością zostaną również pokryte dachy budynków, natomiast na ścianach bloków rosnąć będą pnącza.

Inwestycja zostanie ogrodzona. Kompleks będzie pod stałą opieką ochrony oraz systemu monitoringu. Orco uzyskało już pozwolenie na budowę. Koniec budowy przewidziany jest trzeci kwartał przyszłego roku.