Osiedle Dobrolin usytuowane jest na Odolanach między ulicami Wolską oraz Jana Kazimierza. Będzie powstawało w trzech etapach. Pierwszy ruszy już w drugim kwartale tego roku. W tej chwili spółka czeka na pozwolenie na budowę. Budynki będą miały zróżnicowaną liczbę pięter. Najwyższe, czyli dziewięciokondygnacyjne wyrosną od strony ulicy Wolskiej. Niższe, liczące siedem do ośmiu kondygnacji, znajdą się przy Jana Kazimierza, natomiast sześciokondygnacyjne domy zostaną rozlokowane wewnątrz kompleksu. Spółka celuje w segment mieszkań o podwyższonym standardzie jednak jak zapewnia ceny lokali będą konkurencyjne. W tej chwili pracuje nad cennikiem. W pierwszej fazie powstanie 221 mieszkań w większości dwu i trzypokojowych. Na osiedlu znajdzie się też miejsce na lokale usługowe o łącznej powierzchni 500 mkw. Inwestor liczy, że z oddaniem pierwszego etapu upora się do końca 2009 roku.

Reklama

Oprócz mieszkaniówki w kompleksie powstanie około 4 tys. mkw powierzchni handlowo-usługowej. Dodatkowo mieszkańcy będą mieli do dyspozycji fitness club wraz z sauną. Nie zabraknie również placówki medycznej, Dantex Med, której właścicielem jest również Dantex. Kompleks zostanie ogrodzony i strzeżony. Sprzedaż ruszy w drugim kwartale tego roku.

Nie jest to jedyna inwestycja do której przymierza się Dantex. Firma planuje w Konstancinie-Jeziornie kompleks luksusowych willi. Osiedle powstanie przy ul. Kołobrzeskiej. Niewątpliwa atrakcją działki jest jej dostęp do linii brzegowej rzeki Jeziorki. W ramach inwestycji powstaną 24 domy, każdy o powierzchni około 350 mkw. Spółka liczy, że budowę rozpocznie pod koniec roku.