Reklama

Jest to już drugie podejście do realizacji tej inwestycji. Na gruncie zakupionym od spadkobierców byłych właścicieli, Budimex chciał budować już w 2005 roku. Urzędnicy zdecydowali jednak, że za możliwość wycinki 100 kasztanowców, które rosły na tym gruncie (teren ten był pielęgnowany przez okolicznych mieszkańców i służył im jako park) deweloper będzie musiał słono zapłacić. Firma odwołała się od decyzji urzędników, ale jednocześnie musiała zrezygnować na jakiś czas z inwestycji. Deweloper zapłacił w ubiegłym roku ok. 1,5 mln złotych za możliwość wycinki drzew.

U zbiegu Idzikowskiego i ruchliwej Czerniakowskiej powstaną więc trzy czteropiętrowe budynki. Elewacje z elementami jasnej cegły mające nawiązywać do starych, mokotowskich kamienic. Będą zapewne kontrastować z okolicznymi blokami z wielkiej płyty. Projekt architektoniczny inwestycji wykonała renomowana pracownia Grupa 5.

Przy Idzikowskiego na klientów czekają mieszkania o zróżnicowanym metrażu: od 29 do 106 mkw. Ich wysokość sięgnie 2,7 metra. Architekci zadbali o dobre doświetlenie, projektując duże okna z drewnianą stolarką. Każde mieszkanie posiada balkon, a dla mieszkań na parterze przewidziano ogródki. Dla dzieci powstanie plac zabaw ukryty wśród drzew. Osiedle będzie ogrodzone i przystosowane do ochrony. Za metr trzeba zapłacić około 8 tys. złotych. Sprzedaż, podobnie jak innych inwestycji Budimexu, będzie prowadzona w systemie 10/90, co oznacza, że klient wpłaca na początek ratę w wysokości 10 proc. wartości, a pozostałe 90 proc. przed odbiorem kluczy. Budimex zapewnia, że cena pozostaje stała – bez waloryzacji i dodatkowych opłat.