Warszawa w obliczu bankructwa? Dobijają ją odszkodowania

| Aktualizacja:

W tym roku pieniędzy starczyło zaledwie na cztery miesiące. Co będzie w przyszłym? Rządząca Warszawą Platforma Obywatelska ostrzega, że stabilność finansowa miasta może stanąć pod znakiem zapytania. Wszystko przez lawinę wyroków o odszkodowaniach dla tych, którym po wojnie zabrano ziemię i nieruchomości na podstawie dekretu Bieruta - podaje "Gazeta Wyborcza".

wróć do artykułu
  • ~345
    (2012-08-15 19:05)
    Żadnych reprywatyzacji,żadnych odszkodowań:jak długo ten naród ma płacić za nie swioje winy:a to byłym arystokratom a to Żydom i wszelkiej maści oszustom,którzy przy okazji - wykorzystując brak dokumentów i klarownego prawa - chcą się obłowić.Nie stać nas na to.
  • ~Jasko
    (2012-07-30 14:55)
    co to jest te pare milonow dla warszawy?to sa peanuts,
    w koncu panstwo zabralo to tez musi oddac,
    jesli by to bylo wasze to tez byscie chcieli spowrotem.
  • ~Zgredek
    (2012-07-30 14:46)
    Trochę śmieszne są komentarze, oderwane od rzeczywistości. To posłowie Sejmu z lat chyba 1989-1994 załatwili Warszawę i przy okazji cały kraj - byli za reprywatyzacja. Podziękujcie kościołowi i posłom wiernym klechom za,,opiekę" nad nimi. Bo szło o rozdanie tego co nie posłów było. Niemcy po zjednoczeniu nie wyrazili zgodę na reprywatyzację w byłym NRD - powiedzieli, że Niemców na to nie stać - zapłacono zdaje się w obligacjach. No ale immunitet posłowie mają, prawo tworzą, że już nie wielu wie o co w nim chodzi. Prawa posłowie nie przestrzegają, a naród z gołą d chodzi. A wy komentujecie rządy PO i nie rozumiecie kiedy i kto zdradził kraj. Kiedy i kto zarobił na tej zdradzie i dalej zarabia.
  • ~John Wayne
    (2012-07-30 14:41)
    widze ze demokracja jest w polsce zyta, to mie cieszy ze poszkodowane rodzny dostaja odszkodowania za samowolke komunistow.
  • ~świadomy przekrętów człowiek z Pragi
    (2012-07-30 13:44)
    Ciekawa ta lista z nazwiskami tych, którzy występowali, występują i występować będą o odszkodowania - gdzie mieszkają i co robią po uzyskaniu odszkodowania.

    Po sprawdzeniu, dokładnym!, metryk - 75% to oszuści z lewymi papierami, których wiarygodność można zakwestionować w ciągu 33 minut!!! Jeśli się oczywiście chce i dostało pozwoleństwo od bufetowej i jej braci w wierze.
  • ~ciek kawy
    (2012-07-30 12:16)
    To nie żądania odszkodowań niszczą Warszawski budżet, tylko konieczność spłaty pożyczek zaciąganych na łeb na szyję przed wyborami w ubiegłuym roku...
    Pomyślcie sobie, co się stanie, jeśli druga linia metra NIE ruszy tydzień przed wyborami w 2015 roku ???
  • ~już w krótced
    (2012-07-30 10:45)
    Nasze kamienice wasze ulice. Ale i wykupimy ulice i POstawimy bramki z czytnikami.
  • ~olo
    (2012-07-30 10:16)
    Goldsmany ,Waltze to tylko czubek góry lodowej sama bufetowa zgarnęła prawie 4mln zł odszkodowania a takich żydków są tysiące co koszą kasę bezkarnie,lewe papiery, akty notarialne kupione na bazarach Rózyckiego i kamienica zmienia własciciela lokatorzy na bruk, kasa cwaniakowi a ten daje nura do Izraela..
  • ~puchatek
    (2012-07-28 01:49)
    Hania wybudowała stadion narodowy na działce niesłusznie zabranej dekretem Bieruta i pomimo roszczeń spadkobierców przed sądem ,twardo szła w zaparte ,Warszawo szanuj prywatną własność ,a skoro nie respektujesz to licz się z konsekwencjami sądowymi i wysokimi odszkodowaniami wyszacowanymi na około 2 mld zł Ponoć jesteśmy państwem prawa ,a Walc musiała się liczyć z takim werdyktem sądu Hania Warszawska Porażka
  • ~xxy
    (2012-07-27 22:26)
    A przypadkiem nie przez wywalanie pieniędzy na prawo i lewo bez opamiętania i bez planu? Gospocha Hanusia do rondla, nie do rzędów!
  • ~satyr
    (2012-07-27 15:39)
    "Przenieść" stolicę do Krakowa lub Gniezna (tam, jest jej miejsce).
    http://www.youtube.com/watch?v=4Tv1dd26frg
  • ~jasnowidz
    (2012-07-27 12:33)
    Tu jak zwykle Gazeta Wybiórcza próbuje bronić PO.To nie odszkodowania ale nieumiejętne rządy PO/Gronkiewicz/doprowadzają Warszawę do bankructwa .O tym,że pod rządami PO będą następowaly bankructwa pisałem 5 lat temu.
  • ~GoldmanSachs
    (2012-07-27 10:06)
    Warto dodac, że większość nieruvhomości była zadłuzona na hipotece nawet do 90% , w czasie wojnie zniszczona, po wojnie odrestaurowana. Czy to jest wnikliwie brane pod uwagę. Znane są przypadkiże niestety ale nie.

Może zainteresować Cię też: