Rusza fala eksmisji. Do hal fabrycznych i noclegowni

| Aktualizacja:

Nowa ustawa o lokatorach daje gminom prawo do eksmisji bez zapewnienia mieszkania socjalnego. W nowym lokalu ma być tylko piecyk i maszynka do gotowania. Prądu nie musi być. Do tego gminy zapewnią lokale socjalne tylko przez kilka tygodni. Potem dłużników czeka noclegownia.

wróć do artykułu
  • ~Camil
    (2014-07-11 00:59)
    Szczególnie odrażające jest wrzucanie wszystkich do jednego wspólnego wora nieuczciwych dłużników. Tymczasem z tego, że ktoś jest po prostu biedny, w żaden sposób nie wynika, że od razu musi być nieuczciwy. W tak rozumianą nieuczciwość popaść może dzisiaj praktycznie każdy, ponieważ trzy miesiące na znalezienie nowej pracy to wcale nie za wiele. A przez taki okres wystarczy nie płacić czynszu, by zostać wyeksmitowanym. Same eksmisje są szczególnie oburzające w miastach, które bezproduktywnie dla mieszkańców wydały setki milionów na jednorazowe imprezy sportowe, a teraz szukają pieniędzy, gdzie tylko się da, by pokryć powstałe zadłużenie. I jak zwykle dzieje się to kosztem najuboższych, którzy nie są w stanie się obronić. Po prostu Polska.
  • ~Zofia
    (2013-11-27 12:24)
    Jakoś nie widzę tej fali eksmisji. Nie spotkałam się w mojej okolicy z sytuacją, żeby sąd orzekł eksmisję bez prawa do lokalu socjalnego. A moi znajomi mimo wyroku sądu mają od dawna problem z pozbyciem się lokatorów, którzy nie mają żadnego prawa by mieszkać w ich mieszkaniu - gmina nie ma wystarczającej ilości lokali socjalnych... W internecie też pełno takich historii i nawet prawnicy przyznają, że właściciel ma związane ręce... ( tutaj np http://www.eporady24.pl/eksmisja_dzikich_lokatorow,pytania,4,55,6700.html ) Mimo, że prawo się zmieniło, dalej w praktyce chroni się bardziej dłużników niż wierzycieli...
  • ~lorek
    (2013-03-23 16:20)
    Hej nieco więcej o obecnych zasadach eksmisji można doczytać tutaj [url]http://blog.e-prawnik.pl/nowe-zasady-dotyczace-eksmisji-lokatorow.html[/url]
  • ~re
    (2012-07-29 01:16)
    Eksmitowanym i bezdomnym nic innego nie pozostaje jak wyjechać do Niemiec i tam zamieszkać w noclegowni z całą rodziną. Tam się ulitują nad biedakami z Polski i przydzielą im jakiś bardziej przezwoity lokal socjalny, a może i pracę jakąś znajdą dla bezrobotnych. Dzieci pójdą do szkoły niemieckiej i jak zechcą się uczyć to wyjdą na ludzi. W kraju nie ma na co liczyć, gminy są biedne i zaniedbane, a pracownicy tychże gmin potrafią tylko zrobić sobie makijaż, a nie potrafią się zajmować ludźmi biednymi. Człowiek bez pracy i mieszkania jest nędzarzem , jest jako ten zeschły liść miotany przez jesienny wiatr.
  • ~janusz
    (2012-07-21 21:09)
    Osłom i semaforom za to żyję się w luksusie. My im to umożliwiamy.
  • ~marta
    (2012-07-16 16:57)
    wiele madrosci w poprzedniej wypowiedzi.Szczescie nie jesta dane czlowiekowi na cale zycie.Moze waro by bylo zeby inni sobie o tym przypomnieli.Pozdrawiam wszystkich nieszczesliwych i eksmitowanych.
  • ~nie ciesz się dziadku z cudzego przypadku
    (2012-07-14 12:25)
    Ludzie, którzy złorzeczą eksmitowanym nie wiedzą ,że los różne płata figle i nie trudno o nieszczęście które może doprowadzić człowieka do okropnej nędzy? Jak można złorzeczyć tym nieszczęśnikom, skoro sami nie wiemy co nas za chwilę może spotkać? Każdego z nas moze coś złego spotkać. I co wtedy?
  • ~oo
    (2012-07-14 12:06)
    I jeszcze do tego stale robią podwyżki żeby całkiem pogrążyć ludzi, by już wcale nie mogli wytaraskać się z długów za czynsz i nie było ich stać na normalne życie pod dachem, w mieszkaniu które kiedyś dawali radę utrzymać dopóki czynsze nie były tak bardzo wysokie. Jak tak dalej podwyżki będą szbowały w górę, to niedługo zabraknie miejsca pod mostem.
  • ~??
    (2012-07-14 11:56)
    Bogatych nikt nie ruszy choćby nie wiem jak zakłócał spokój, bo co , bo płaci i może ???
  • ~co się teraz wyprawia
    (2012-07-14 11:49)
    Bieda i jeszcze raz bieda a teraz dodatkowo mieszkanie pod mostem albo chmurką. Ot polityka.
  • ~hd
    (2012-07-13 23:24)
    PANIE wałęsa.To nie błąd celowo tak piszę.Jaka wolna POLSKA.Za komuny byłem wolny,teraz jestem niewolnikiem.Mam 50 lat i wiem co piszę elektryku..
    Kiedyś głosowałem na PAN,teraz nie wiem co bym zrobił?
  • ~DARIA
    (2012-07-11 13:48)
    A JA JESTEM CALYM SERCEM Z EKSMITOWANYMI.WIEM ILE KRYJE SIE ZA TYM LUDZKICH DRAMATOW I NIESZCZESC.nIE KAZDY EKSMITOWANY JEST NIEROBEM.MOZE PRAWO ZROBI SIE LASKAWSZE CZEGO WAM ZYCZE.
  • ~666666
    (2012-07-11 00:41)
    Kolfer---wątpię żeby ludzie wyrzucani z mieszkań kupowali sobie plazmy, samochody, smarfony itp. rzeczyNa ogół to są ludzie biedni, którym ciężko się żyje. W życiu wystarczy stracić pracę albo zachorować i dramat życiowy gotowy. Czynsze są wysokie toteż dług szybko rośnie i trudno wyjść z takiego dołka. Jeden błąd takiego człowieka to to ,że nie zamienia się na inne mieszkanie w zamian za uregulowanie za niego długu zanim ten dług przesadnie narośnie. Dodam tylko,że według mnie mieszkania komunalne o niższym standarcie powinny być w niższej cenie a tu wszystko cenią jednakowo. Nawet jak mieszkasz w komunalnej ruderze, płacisz jak w apartamencie.
  • ~098
    (2012-07-11 00:16)
    Ludzie nie płacą za czynsze, bo muszą wybierać między zakupem jedzenia a opłatą czynszu, który w mieszkaniach komunalnych jest przerażająco drogi.
  • ~]]
    (2012-07-11 00:13)
    CZY TO JEST ZGODNE Z KONSTYTUCJĄ?
  • ~Stiff
    (2012-07-10 20:18)
    Tych "prawników " sam bym wyrzucił do mieszkania bez prądu i wody żeby zobaczyły gnojki jak życie może wyglądać
  • ~dindon
    (2012-07-09 11:30)
    Dlaczego jedni mają dostać darmowe komunalki a inni nie? Wredne kumoterstwo.
  • ~habmar
    (2012-07-07 22:19)
    Siła mediów
    Gdy rzadzi PO wersja mediów ...patologiczne rodziny niepłacace rachunkow ,uciażliwi dla sasiadów ,bedacy bez pracy mimo pomocy państwa ,otrzymuja wyroki eksmisji ...i tyle
    Wersja mediów gdy rzadzi PiS...Od razu przykład , rodzina 5 cio osobowa , ojciec bezskutecznie nie moze znalezc pracy ,rodzina mimo staran i pomocy panstwa nie umie sie utrzymac ,zostaje przez bezlitosnych urzednikow pisowskich wyrzucona na bruk ,organizuje sie dla nich pomoc wsrod politykow lewicy ,zas w GW podaje nastepne przykłady eksmisji ludzi bez pracy z długami...by pokazac nieudolnosc pisowskiego panstwa
    Oczywiscie to fikcja... ale te 1500 eksmisji to 1500 ludzkich tragedii w wawie i zawsze beda tacy ktorzy to wykorzystaja lub by wykorzystali
  • ~munka
    (2012-07-07 13:46)
    wszystkim ktorzy bronia eksmitowanych zycze zeby im sie poszczescilo takie sasiedztwo.Balangi codziennie do 4 nad ranem a za co za pomoc z MOPS czyli maje pieniadze.Dosc tego.Do zenada -to rodzice musza myslec o swoich dzieciach a nie jakos to bedzie
  • ~papka
    (2012-07-06 19:15)
    Czyżby przygotowania do berlińskiego spotkania Zydów i głoszonych tam postulatów ?

Może zainteresować Cię też: