SLD: PO chce zlikwidować spółdzielnie mieszkaniowe. PO: Bzdury

Politycy SLD są zdania, że projekt PO nowej ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych zmierza do ukrytej likwidacji spółdzielni. Sojusz zapowiada obronę spółdzielczości. Zarzuty SLD to "kompletne bzdury", a Sojusz "celowo straszy spółdzielców" - odpowiada Platforma.

wróć do artykułu
 • ~niezadowolona
  (2012-10-16 14:13)
  ludzie zasciankowi a kogo wy teraz utrzymujecie prezesow panie o 100 lat mlodsze od piramid w tych spoldzielniach proponuje sprawdzic dokladnie zasady dzialania wspolnot a nie piszcie ******** saskiee
 • ~zniesmaczona
  (2012-10-11 14:44)
  ~olmaria72012-07-08 19:48

  likwidacja spółdzikelni mieszkaniowych - to byłby skaNDAL ! mAM WYKUPIONE MIESZKAnie własnościowe, wykupiony grunt i Taka likwidacja to było by złodziejstwem. Państwo sprzedało by je komuś, ten ktoś by rządzkł moja własnością, n[. podwyższał opłaty itp. Mymieszkańcy, mamy wgląd do pracy spółdzielni. CO to : tak było w komunie, że zabierało państwo własność przymusowo pozbawiając l;udzi ich własności. I co było by dalej ?

  Takiego nagromadzenia głupoty jak w tym tekście dawno nie widzialam.
  Mam mieszkanie w dużej spóldzieln w bloku z 53 mieszkanimii i w wspolnocie z 54 mieszkaniami. Oplaty w splnocie wyższe o 30 gr na m2.
  Wspólnota -remont instalacji elektrycznej/ spóldzielnia tylko nowe zabezpieczenia, kable 50-letnie nie ruszone:
  wspólnota - instalacja wentylacyjna nowa, na ostatnich piętrach dobudowane kominy, kominy podwyższone z daszkami zabezpieczającymi przed laniem do środka deszczu itp./ spóldzielnia - nic:
  wspólnota - nowoczesne domofony/ spółdzielnia - 20-letnie domofony, szwankują ile się da:
  wspólnota - otynkowane piwnice i doprowadzone światlo do każdej piwnicy/ spóldzielnia nie zamierza nigdy tego zrobić a światlo tylko na korytarzu i z rzadka:
  wspólnota - pokrycie nowe dachu / spóldzielnia dach przecieka nad klatkami, w suszarniach, części mieszkań nic pisma nie pomagają, niech zbrijenia rdza zeżre:
  wspólnota - klatka odmalowana/ spóldzielnia też
  wspólnota - stara elewacja/ spoldzielnia ocieplona o żeby bylo śmiesznie dokladnie takie same rachunki z MPC-u przy obydwu blokach:))))))
  wspólnota - coroczne zestawienia kosztów dostarczane każdemu/ spóldzielnia do wglądu w wrogością ogromną i zapłać za ksero, jak zrobią, zawsze można dostać cenną radę by sobie ójśc do sądu.
  wspólnota - zarządca do twojej dyspozycji/ spóldzielnia - prezes jak pan zycia i smierci;
  Spóldzielnia o ktorej mówię jest jedną z lepszych w moim mieście, nic tylko siąść i płakać.
  Poprzednie posty ewidentnie pisane przez pracownkow spóldzielni mieszkaniowych, członkow SLD, PSL. Tak się składa, że członkowie tych ostatnich partii siedzą masowo w ZSM.
 • ~JACEKBAN
  (2012-07-31 23:10)
  A P E L
  Obywatele a szczególnie Spółdzielcy, przeciwstawcie się polityce Państwa zmierzającej do likwidacji spółdzielni mieszkaniowych i grabieży ich majątku. Organizujcie się! Piszcie listy, apele! Zwracajcie się do władz państwowych
  i samorządowych do posłów, radnych, członków i władz Spółdzielni Mieszkaniowych! Organizujcie pikiety, przekonujcie sąsiadów i znajomych. Spółdzielnie Mieszkaniowe są potrzebne i nie mogą zginąć!
  Nie pozwólcie aby do tego doszło!
 • ~Polak Spółdzielca
  (2012-07-10 14:08)
  Tylko duże spółdzielnie mogą sobie pozwolić na spokojną egzystencję.Rozdrobnienie i małe współnoty to fikcja i farsa w chwili kiedy postępuje skrajne ubustwo ich członków.Rząd powinien zatrzymać pogłębiające się rozwarstwienie w dochodach społeczeństaw a nie grzebać przy pseudo nowelizacji prawa spółdzielczego!!! Projekty nowelizacji prawa spółdzielczego powinni przedstawiać i prezentować spółdzielcy a nie rząd.
 • ~Maria
  (2012-07-09 11:25)
  SLD ma rację w 100%.Dajcie im głos.Sa tam ludzie mądrzy i znają temat od podszewki.I nie załatwiają swoich prywatnych spraw ustawami.Projekt PO wprowadziłby bałagan okropny.Zarządców bedziemy mieli 100000,a moze więcej.Czy w Polsce musi być tak,ze jak cos dobrze działa,to trzeba zlikwidować???SLD popieram i do przodu panie i panowie posłowie z tego ugrupowania.
 • ~obserwator.
  (2012-07-09 00:24)
  Skarbówka widzi tylko jak inni pomylili sie w zeznaniach podatkowych, albo pojechali bez biletu autobusem. To jest poniżające.
 • ~olmaria7
  (2012-07-08 19:48)
  likwidacja spółdzikelni mieszkaniowych - to byłby skaNDAL ! mAM WYKUPIONE MIESZKAnie własnościowe, wykupiony grunt i Taka likwidacja to było by złodziejstwem. Państwo sprzedało by je komuś, ten ktoś by rządzkł moja własnością, n[. podwyższał opłaty itp. Mymieszkańcy, mamy wgląd do pracy spółdzielni. CO to : tak było w komunie, że zabierało państwo własność przymusowo pozbawiając l;udzi ich własności. I co było by dalej ?
 • ~w-32
  (2012-07-07 14:59)
  jak najszybciej wdrożyć tę ustawę
 • ~janina
  (2012-07-05 23:07)
  Panie Miler przestań pan bronić karierowiczów , prezesi SM bez żadnych skrupułów biorą kasę po 18 tysięcy miesięcznie . Razem z Radami Nadzorczymi podnoszą tylko coraz to większe czynsze , to państwo w państwie .
  Ja mam odrębną własność i nie mogę decydować o swoim mieszkaniu ,pozakładali nam w blokach zegary radioaktywne , 2 wodomierze 4 pomiary na ciepło nie tylko oni nas okradają ale jeszcze żyje z nas Mertona , i wiele innych karierowiczów .
 • ~janina
  (2012-07-05 22:53)
  Jak najszybciej zrobić jakąś barierę dla tego państwa w państwie , bez żadnego wysiłku starań o remonty czy oszczędne wydawanie naszych pieniędzy , bez żadnej odpowiedzialności , prezesi razem z koleżkami rady nadzorczej ustalają podwyższ ki czynszów sobie na wypłaty .SM.Przyszłość w Kluczborku robią co chcą .jakby w własnym folwarku .Prezes razem z Radą Nadzorczą ustalają płace dla siebie , prezes bierze 18 tysięcy miesięcznie , jeszcze jest drugi , do brania i na to nie ma nikt wpływu . SM zadłużają celowo aby członkowie nie mogli się wyodrębnić , chcąc się wyodrębnić trzeba spłacić dług .
 • ~jacekban
  (2012-07-04 16:34)
  Obrońcy kołchozów znowu chcą ich bronić. Nawet w tak małym miasteczku jak moje, spółdzielnia mieszkaniowa to atrakcyjny kąsek dla różnego rodzaju macherów politycznych. Kasa w spółdzielniach i tak jest wydawana jak popadnie, kto głośniej krzyczy i kto zna lepiej Prezesa, ten dostaje np. nową elewację. We wspólnotach jest różnie, jedne mają kasę inne nie ale żadna nie potrzebuje tak ogromnych administracji i wywalania kasy w błoto. Jak spółdzielnia ma więcej członków niż 100 to staje się niesterowalnym, w demokratyczny sposób kołchozem, gdzie rządzą i wydają bez kontroli wspólna kasę, goście pokroju misia Rysia. Niech Miller sam sobie mieszka w takim bajzlu.

Może zainteresować Cię też: