Drugi etap inwestycji Harmony Office Center, nazywanej także Millennium Park, składa się z trzech budynków (B, C i D) o całkowitej powierzchni 35 860 mkw. Obiekt położony jest u zbiegu ul. Żaryna i ul. Biały Kamień, w sąsiedztwie jednego z piękniejszych parków Warszawy – Pól Mokotowskich. Jego charakterystyczną cechą jest kamienno-szklana elewacja w odcieniach czerni i zieleni. Uzyskany efekt wyróżnia go spośród otaczających budynków mieszkalnych osiedla Eko-Park.

Reklama

Aby uzyskać zamierzony efekt, zdecydowano, że dominującymi materiałami elewacji będą kamień i szkło. Zastosowane przeszklenia pozwalają wpuścić do budynków biurowych maksymalną ilość światła. Oprócz tego przyczyniają się do energooszczędności kompleksu biurowego. W fasadach i oknach budynków wykorzystano szyby zespolone wykonane z wysokoselektywnego szkła przeciwsłonecznego o właściwościach niskoemisyjnych. Użycie tego szkła zapewnia wysoką przepuszczalność światła, niską przepuszczalność energii słonecznej oraz przenikania ciepła. To energooszczędne rozwiązanie pozwala latem chronić pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się od słońca (zmniejsza zapotrzebowanie na chłodzenie), a zimą – przed utratą ciepła.

Konieczne było użycie szkła laminowanego. Jest ono odporne na uderzenie, a w przypadku stłuczenia pozwala zredukować ryzyko zranienia. To rozwiązanie pozwoliło uniknąć dodatkowych zabezpieczeń w postaci barierek i uzyskać wyjątkowy efekt architektoniczny.

Część przeszkleń obiektu została wykonana w technologii szklenia strukturalnego. Przeszklenia strukturalne wykorzystano m.in. w oknach wychylnych, a także w części parterów. Na szczególną uwagę zasługują szklane narożniki, w których wykorzystano strukturalne szyby zespolone ze stopniowanym brzegiem.

Jednym z kluczowych założeń twórców projektu, nawiązującym także do pierwszego etapu inwestycji, było wkomponowanie w zabudowę terenów zielonych. Pomiędzy budynkami biurowymi powstał ogólnodostępny pokryty trawą i ozdobnymi roślinami plac. Natychmiast stał się on miejscem spotkań zarówno pracowników biurowych, jak i mieszkańców osiedla, którzy przesiadują w zlokalizowanych na parterze obiektu restauracjach i kawiarniach.

Całość zastosowanych w kompleksie rozwiązań czyni obiekt eleganckim i bezpieczny dla pracowników, pozwalając jednocześnie zachować równowagę z otoczeniem.

Harmony Office Center II zapewnia pracownikom wyjątkowy komfort kontaktu z zielenią, prawie niespotykany już w centrum miasta.