Księża zbudują drapacz chmur w Warszawie

| Aktualizacja:

Fundusz inwestycyjny BBI Development wspólnie z Archidiecezją Warszawską chce budować nawet 180-metrowy wieżowiec w centrum miasta. Budynek ma stanąć w centrum miasta, na rogu Nowogrodzkiej i Emilii Plater. Potrzeba jeszcze zgody władz miasta i...Watykanu - informuje tvnwarszawa.pl

wróć do artykułu
  • ~edziu emeryt
    (2011-10-05 09:55)
    Według informacji które usłyszałem w Niemczech
    Kościół katolicki w Polsce przez 21 lat od podpisania konkordatu ( Skubiszewski i Suchocka ) wyciągnął , wyłudził czy dostał a może też częściowo ukradł ( komisja majątkowa ) kwotę określana na nie mniej jak ... 260 mld zł

    260 mld ... wystarczy na inwestycje ... na godne życie
    swoje owieczki mają w d...
    Ten kraj jest głupi i durni ludzie tu mieszkają
    Każda krytyka koscioła , również ta moja spotka się na pewno z odzewem typu ty komuchu etc
    Dla wyjaśnienia , nie należałem nawet do ZMS nie mówiąc już o PZPR
    pozdrawiam wszystkich durnowatych i rozmodlonych , wybierzcie czy w sprawach wiary ... posługujecie się ... wiarą .. czy wiedzą ?
  • ~ateista
    (2011-10-05 07:57)
    moze te lucypery chca winda dojechac do nieba.odciac kler od pieniedzy podatnikow.ich wiara to powinno byc ubostwo.jest odwrotnie;przepych,bogactwo, i chciwosc.taki jest wizerunek krk.
  • ~~ Albert
    (2011-10-05 00:06)
    Fakt że Stasiek Gała niczym się nie dosłużył bo zawsze był bardziej MINUS ale za to dla REKLAMY nosił zawsze ze sobą w widocznym miejscu DUŻEGO PLUSA !!!
  • ~QQ
    (2011-10-04 23:16)
    TYLKO DLACZEGO KOŚCIÓŁ ŻERUJE Z PODATKÓW ATEISTÓW TAKŻE ???
    Czyżby konkordat i kościół watykański ma w d...pie Konstytucję Polską ???
  • ~Pelagia
    (2011-10-04 22:04)
    To będzie dom boży!
  • ~GDZIE SKARB TWÓJ TAM SERCE TWOJE
    (2011-10-04 20:12)
    KURCZE CZY CHRYSTUS WIEŻOWCE BUDOWAŁ ???
    NIE POJDĄ KSIĘŻA DO NIEBA .
  • ~~ David
    (2011-10-04 20:04)
    Jeśli nalezy do Watykanu a nie jest w Watykanie to powinien być podzielony jak majątek q Libi płk. Kadafiego.
  • ~di8
    (2011-10-04 19:22)
    ~Genitaliusz ty ******** jesteś czy udajesz?
  • ~pepe
    (2011-10-04 19:14)
    czarna mafia sie rozrasta ale juz nie dlugo wraz z ostatnim moherem pójdą w piach i 2000 tys lat zakłamania pójdzie sie *****
  • ~Jarosław..k
    (2011-10-04 18:58)
    A może niech najpierw zaczną płacić podatki od tego co ukradli lub wyłudzili???
  • ~Donata
    (2011-10-04 18:43)
    Ciekawe za czyje pieniądze chcą budować? Dlaczego z moich podatków? Palikot ma rację. Kościół chce za wszelką cenę doprowadzić Polskę do upadku. Zresztą jak ktoś zna historię, to wie, że każda religia prowadzi do katastrofy, pociągając za sobą fanatyków religijnych.
  • ~Kris
    (2011-10-04 16:38)
    Wysoko,wysoko,bliżej do Boga.
  • ~dd
    (2011-10-04 16:33)
    popieram BACE ten kto nie daje na tace morda na klodki.. warszawa tez zasluguje na drapacza chmur.. nie musi to byc wiecznie pokomunistyczna dzielnica swiata.. przy okazji firmy troche na tym zarobia, kto wie moze bedzie sluzyl jakiemus dobremu celu.
  • ~atech-Ontario
    (2011-10-04 16:09)
    W Brampton, Ontario, niedaleko Toronto, polonijni ojcowie oblaci, wybudowali zgrabny kosciol, dodajmy, po 10 latach...Oficjalnie ze skladek polonijnych, tak na prawde ze sprzedazy majatkow : ziemi podarowanej kiedys przez rzad i spadkach Polonusow, no , ale o tym nie wolno mowic...Przepraszam, nie wybudowano kosciola, tylko 1/3 oryginalnej wielkosci projektu...Tam mial byc potezny basement ( piwnica ), niby na salki katechetyczne, a tak na prawde
    na olbrzymia sale bankietowa...Przez 10 trwala wojna z City of Brampton, ktore zweszylo nieopodatkowany biznes i budowle amputowano o 2/3...
    Po prostu nie bylo wystarczajacej ilosci miejsc parkingowych, odpowiednich spadkow kanalizacji sciekowej, za slabe wzmocnienie fundamentow, nie wolno i tyle...W Warzsawie powinno byc tak samo, zadnych ulg podatkowych, zadnych ulatwiec w pozwoleniach budowlanych...Archidiecezja ma prawo posiadac udzialy w legalnych biznesach, jak na to zareaguja lokalni wierni, to juz ich sprawa...Jednoczesnie Kosciol niie powinien otrzymywac zadnych bezposrednich ani posrednich dotacji panstwowych i nie posiadac zadnych ulg podatkowych...
  • ~BACA
    (2011-10-04 16:05)
    BARAN PO CO DAWALIŚCIE NA TACĘ KTO WAM SKUNKSY ŚMIERDZĄCE KAZAŁ DAWAĆ ,BYŁA TO WASZA DOBRA WOLA I TYLE, ZAŁOŻĘ SIĘ TU ZASRAŃCY Z WAMI NA TEJ STRONIE ŻE ŻADEN NIC NIEMA WSPÓLNEGO Z KOŚCIOŁEM KATOLICKIM ,ANI NIE DAŁ NIGDY NA OFIARĘ , BO ŻEŚCIE WYDALI NA UŻYWKI KTÓRE TYLKO WAS W PĘDZAŁY W ŚMIERTELNE CHOROBY RAKA PŁUC I NIE TYLKO , MIESIĘCZNIE ŻEBY SIĘ ZAŁAPAĆ NA RAKA PŁUC WYDAJECIE PRYMITYWY CO NAJMNIEJ 300ZŁ NA OSOBĘ . CI ZASRAŃCY KTÓRZY NIE DAWALI NA TACĘ NIECH ZAMKNĄ SWOJEGO RYJA , TAKIEGO RYJA JAK MA PALIKOT. ODSYŁAM WAS NAŁOGOWCY NA ULICĘ RENTGENA WARSZAWA ONKOLOGIA. TO WAS CZEKA ateiści i nie tylko.
  • ~~ Albert
    (2011-10-04 15:54)
    NA DACHU POMNIK kapłana WOJSKOWEGO Stanisława Galla wyżyconego na zbity pysk przez Marszałka Józefa Pisudskiego jeszcze Watykan WYWALI NA POKAZ !!!
  • ~ryzy
    (2011-10-04 15:46)
    Oj Jesus Warsaw Tower przysłoni wszystko nawet Liebskinda.
  • ~ddd
    (2011-10-04 15:38)
    resultat religijnego fanatyzmu, cudow .itp ..
    kosciol dostaje miljardy od panstwa i obywateli
    nie placi podatkow,
    co to ma wspolnego z religia Bogiem ?
  • ~rrr
    (2011-10-04 15:28)
    I co?Palikot nie ma racji kiedy woła o samoopodatkowanie się biskupów?
  • ~cdn
    (2011-10-04 15:20)
    Okradli nas wszystkich, to mają za co!