Dziewczynki kochają baśnie, a świat fantazji byłby znacznie uboższy, gdyby nie ich marzenia. Księżniczki, panie domu czy też artystyczne dusze – to najczęściej przybierane przez dziewczynki role. Aby wesprzeć je w tych niezwykłych zabawach, designerzy proponują wyposażyć wnętrze w kilka niezbędnych dla nich akcesoriów.
Reklama
Tekturowy rumak
Czy widział ktoś damę niejeżdżącą na koniu? W dzisiejszych czasach rumak musi być oczywiście ekologiczny. Dlatego też Shell Thomas, australijska projektantka, stworzyła bujanego konika w wersji neutralnej dla środowiska. Nietrudno więc się domyślić, że Reggie the Eco Rocker wykonany jest z tektury pochodzącej w 100 proc. z recyklingu i nadającej się w całości do ponownego przetworzenia. Konik jest biały i choć na pierwszy rzut oka może wydawać się dość wątły, z pewnością nie ugnie się pod ciężarem małego człowieka.
Aby mieć siły na całodzienne zabawy, trzeba porządnie się wyspać. A nic nie umili tak snu jak pięknie urządzony pokoik i królewskie łoże. Takie właśnie niespodzianki fundują meble Cinderella marki BM Nature. Biała kolekcja w rustykalnych klimatach sprawi, że przy odrobinie fantazji rodziców wnętrze pokoju zyska klimat prawdziwej komnaty. Zestaw składa się z przeszło 20 elementów, począwszy od szaf na ubrania poprzez komódki, półeczki i biurko, a skończywszy oczywiście na pięknym królewskim łożu.
Kogucie fantazje
Jak ważny jest dywan, docenią przede wszystkim ci rodzice, których pociechy uwielbiają zabawy na podłodze. Odpowiednio dobrany sam dostarczy najmłodszym pomysłów na spędzanie czasu. A jeśli o tym mowa, to nie może oczywiście zabraknąć dobrze znanych polskich projektantek Agnieszki Czop i Joanny Rusin. „Koguty” to nic innego jak wdzięczna dywanowa układanka, która przy odrobinie fantazji dostarczy zabawy na cały dzień. Produkt składa się z filcowej miękkiej powierzchni z wyciśniętymi otworami w kształcie kogucików. Zadaniem, jakie stoi przed każdym chętnym do zabawy, jest dopasowanie kolorowych ptaków do otworów na dywanie. Oczywiście kolory i kolejność dowolne. A dobra zabawa murowana.
Która z małych dam nie marzyła o malutkim domku, choćby tylko dla lalek. Pełnią szczęścia jednak byłaby budowla, w której wnętrzu można by się samej schować, bawić i przyjmować gości. Spełnieniem marzeń mogą się okazać domki marki Kidsonroof. Mają okna, drzwi i kolorowe ściany. Można do nich zajrzeć nawet przez otwór w dachu. Stworzone przez parę projektantów i testowane na własnych dzieciach budowle dostarczą wiele zabawy. A do tego wykonane są z tektury.