Deweloperzy budują. Nikt nie kupuje

| Aktualizacja:

Deweloperzy budują coraz to więcej mieszkań, tymczasem zaczyna brakować klientów. To wina zakręcenia kurka z kredytami i końca "Rodziny na swoim". To może oznaczać bankructwo mniejszych firm budowlanych

wróć do artykułu
  • ~Czekam na lepsze czasy
    (2011-07-27 12:28)
    Kupuje wóz cyganski lub Drzymały.
  • ~Mirek
    (2011-08-01 17:30)
    Ja niedawno brałam kredyt i wcale nie było tak źle tylko ludzie zamiast poszukać to zaczynają od narzekania, najlepiej odwidzić doradce i porównać oferty w jednym miejscu, maja taki wybór że dla kazdego coś się znajdzie!
  • ~Niemiec
    (2011-09-18 10:43)
    Jestem z Niemiec. Mieszkam w Polsce of trzech lat. Ogłądalem niedawno mieszkanie w Gdańsku. Je uważam:
    - mieszkanie buduje się za 2.500 zl/m ale chcą 4.500. tylko Mafia ma lepszy profit
    - jakość tych mieszkań w bloku jest na najniszym pożomie (nie do akceptowania)
    - mowilem sprzedawcy że kupię, jeżeli wymieniają dzrwi wejściowych do mieszkania na drzwi z izolacją dzwiękową według EN ... (40dB). On patrzył na mnie jakbym był z innej planety: "Mamy standardy". Ja: "Te standardy są do bani i ja mam swoje standardy". Oferowali 2% rabatu.
    - przynajmniej ten deweloper nie jest pertnerem z tym warto mówić
    - ceny w Gdansku są min 25% za wysokie
  • ~marta
    (2011-08-12 21:11)
    a ja powiem tak nikt nie kupuje bo za droga chca albo jak chca kupic to kredytu dostac nie moga i tak kolo sie zamyka. niestety ciezko w dzisiejszych czasach o jaki kolwiek kredyt trzeba sie nachodzic i sporo naszukac by dostac atrakcyjna oferte
  • ~ola
    (2011-08-11 22:30)
    No ja kupuję, tylko zaraz. Niech zostawią najlepsze. teraz analizuję z openem oferty, ale jak już coś wybiorę, to chętnie takie mieszkanko wezmę. Wszsytko, żeby tylko nei płacić za wynajem.
  • ~ewelina
    (2011-08-11 16:25)
    nikt nie kupuje bo nie ma wiekszosc osob zdolnosci kredytowaej a malo kogo stac na kupno z a gotowke. juz od jakiegos czasu szukam kredytu na zakup mieszania ale co z tego jak w bankach wychodzi mi brak zdolnosci moze ma ktos propozycje gdzie moglabym sie udac i ktory bank nie stwarza az tylu problemow?
  • ~nord
    (2011-08-13 12:13)
    A ja poczekam aż ceny spadną do realnych poziomów . Przecież nie po to się urodziłem żeby zostać niewolnikiem banku. A na razie wynajem jest zdecydowanie atrakcyjniejszy od kupna.
  • ~Julka
    (2011-08-03 21:34)
    Dla każdego inna ofert ajest odpowiednia więc polecam odwiedzić doradce oni najlepiej orientuja się w temacie, ja korzystałam z pomocy Open finance i jestem zadowolona!
  • ~karina
    (2011-08-02 22:32)
    pilnie potzrebuje kredytu hipotecznego na zakup mieszkania czy zna ktos jakis bank ktory moze posiadac fajne oferty?
  • ~Brook
    (2011-08-02 08:36)
    Tu się zgodzę że naciąć się można. Siostrze polecił doradcę polecił koleś który sprzedawał mieszkania. Nacięłaby się i to na ładną sumę, ale zweryfikowała dla świętego spokoju to z openem i u nich wyszły lepsze warunki. Niższa marża co przez 20 lat daje naprawdę sporą kwotę. Trzeba uważać gdzie się idzie i sprawdzać po kilka razy. Myślę że większe biura mają większe możliwości negocjacji z bankami.
  • ~Jurek
    (2011-08-02 05:33)
    Może i racja, tylko doradców też nie brakuje, a niestety też można się naciąć, może ma ktoś jakieś sprawdzone firmy godne polecenia?
  • ~Mobin
    (2011-08-01 09:07)
    Mieszkania są nawet po przystępnych cenach. Ale jak zawsze wszystko rozbija się o kasę. Nie masz tyle żeby kupić a banki teraz to raczej okoniem stoją a nie w stronę klienta. Tylko problemy piętrzą i kurek jak był zakręcony tak jest nadal.
  • ~Ja też czekam
    (2011-07-27 12:58)
    Kupuje przyczepe turystyczną będe sie przemieszczał z miejsca na miejsce aby uniknąć opłat od nieruchomośći. Gorzej będzie w zimie.Co najważniesze bez telwzora bez radia to znaczy bez słuchania kłamstw. No została woda ale latem wiem gdzie jest za darmo. W kranach woda droga i niezdrowa.Tanie życie uczćiwego POLAKA.
  • ~J.Podmostowy junior
    (2011-08-01 06:59)
    We wszystkich większych miasta całego świata stoją wolne mieszkania,tylko kupowac i mieszkać,ale mimo tego pełne są slamsy i pod mostami ciasno.W Polsce dalej mierzy się dobrobyt danymi statystycznymi.
  • ~jacek
    (2011-07-31 18:45)
    malwa ma racje, tylko biorac pod uwage ceny wynajmu, to szkoda kredyt taki splacac komus, jesli ma sie tylko mozliwosc uwazam ze warto jednak placic za wlasne nawet jak rata jest dosyc spora, i tak wyjdzie to taniej niz wynajem kawalerki, bo jeden pokoj mozna wynajac samemu
  • ~malwa
    (2011-07-31 16:51)
    Tanich mieszkań potrzebują młodzi ludzie, już teraz o nas mówi się, że jesteśmy stracnym pokoleniem, bo nie mamy pracy lub zarabiamy zbyt mało aby wystarczyło na spłtę kredytu. Tych mieszkań jeszcze przez długie lata nie będą miały nabywców, jeżeli nie zmieni się sytuacja młodych ludzi na rynku pracy.
  • ~baca
    (2011-07-31 12:36)
    widocznie barany na zielonej wyspie nie POtrzebują mieszkań , wystarczy im tylko łąka ?
  • ~unique
    (2011-07-29 17:09)
    czyli ceny będą dalej szły w dół, zauważcie też jak duże są obniżki cen domów, na os. olesin są teraz tańsze domy niż mieszkania w centrum Warszawy
  • ~misiek
    (2011-07-29 10:46)
    deweloperzy zarabiali i zarabiają krocie na biednych ludziach którzy na dziś mają wielkie długi do splacenia ,na tym zarabiają spekulanci nazywającymi się bank
  • ~real_world
    (2011-07-28 13:57)
    Najwyższy czas by ktoś wspomniał o podstawach ekonomi, podaż > popyt = obniżanie ceny. Nie mówię tu o jałmużnej 5%, tylko o rzeczywistym 30-40% spadku i powrotu do rzeczywistości.

Może zainteresować Cię też: