Spółka Neocity poinformowała, że jest na etapie finalizacji formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę inwestycji Neovillage – pięciu budynków o niskiej zabudowie, zlokalizowanych w Ursusie. Osiedle będzie usytuowane w zachodniej części Ursusa, gdzie dominuje niska zabudowa domków jednorodzinnych. Stanie ono jednak na parceli przylegającej do linii kolejowej. Nieopodal znajdują się zabudowania Zakładów Mechanicznych Ursus.
Reklama
Inwestycja przygotowywana przez Neocity będzie się składać z pięciu budynków o wysokości 2 – 4 kondygnacji naziemnych. Budynki od ulicy Konotopskiej będę częściowo obniżone do 2 kondygnacji. Pod blokami zaplanowano garaż podziemny. W ramach tego przedsięwzięcia powstanie w sumie 146 mieszkań: jedno-, dwu- i trzypokojowych. Na dachach niższych budynków zaprojektowano tarasy. Pozostałe lokale będą miały balkony bądź loggie.
W każdym budynku będzie winda, która umożliwi dotarcie do mieszkań z poziomu garaży. Jeszcze nie wiadomo, kiedy budowa osiedla ruszy. Neocity na początku kwietnia rozpoczęło realizację innego osiedla w Warszawie. Projekt o nazwie Intenso powstaje na Woli.