Ostatnie kwartały obrodziły w nowe inwestycje na Żoliborzu południowym. Do budującego tam od 2007 r. Robyga dołączył Turret ze swoim osiedlem przy Rydygiera. Niedługo ma wystartować budowa osiedla Zielono firmy Atlas Estates. Swoim projektem pochwaliła się też spółka Atelier Żoliborz z grupy CEE Developments, która rozpoczęła sprzedaż mieszkań na osiedlu Atelier Żoliborz. Stanie ono na parceli przy ul. Przasnyskiej 7 i będzie liczyło 349 mieszkań.
Reklama
Zanim budowanie przy ul. Przasnyskiej ruszy na dobre, potrzebne będzie wyburzenie istniejących na działce budynków. Deweloper zaplanował rozpoczęcie tej fazy prac na lipiec. Natomiast generalny wykonawca ma przejąć teren budowy we wrześniu.
Na osiedle będą się składały trzy sześciopiętrowe budynki zintegrowane wewnętrznymi dziedzińcami i dwukondygnacyjnym garażem podziemnym. Każdy budynek będzie miał własne ogrodzone patio z kontrolą dostępu, a bezpieczeństwo całego kompleksu gwarantować ma system monitoringu i ochrony. Teren wokół budynków zintegrowano wspólną aleją pieszą z zielenią i małą architekturą, a z myślą o najmłodszych zaprojektowano dwa place zabaw. Centralnym elementem zespołu będzie wewnętrzny plac. Dla wygody przyszłych mieszkańców na parterze od ulicy Przasnyskiej przewidziano ciąg usług z apteką, piekarnią i kioskiem.
Elewacja budynków wykonana będzie z piaskowca i granitu, a każda klatka wyposażona zostanie w cichobieżną windę. Zespół budynków Atelier Żoliborz będzie składał się z trzech części: część A – 5 klatek i 125 mieszkań, część B – 5 klatek z 139 lokalami i część C, w której na 4 klatkach zaplanowano 85 mieszkań. Na osiedlu zaprojektowano łącznie 436 miejsc w dwupoziomowym garażu podziemnym. Przewidziane są też lokale użytkowe, które umieszczone zostaną od strony ul. Przasnyskiej. Będzie ich 11 o powierzchni od 30 do 100 mkw. Zaplanowano też możliwość ich połączenia. Autorem projektu osiedla jest firma Szmyd, Zaborowski Architekci.
Na nowym osiedlu najwięcej będzie mieszkań dwu- i trzypokojowych, które zostały zaprojektowane w trzech wersjach metrażowych: kompaktowej, wygodnej i przestronnej. W związku z tym każdy typ mieszkania ma zróżnicowane metraże. Lokale dwupokojowe przygotowane w wersji kompaktowej będą liczyły 29 – 35 mkw., w wersji wygodnej 38 – 42 mkw., a przestronnej 47 – 57 mkw. Trzypokojowe mieszkania zaprojektowano w przedziale 47 – 99 mkw. W budynkach znajdą się także lokale czteropokojowe o powierzchni 85 – 95 mkw., pięciopokojowe 92 – 125 mkw. i sześciopokojowe o powierzchni około 135 mkw.
Reklama
Deweloper zapewnia, że większość mieszkań będzie miała duże loggie lub balkony, a do mieszkań na parterze zostaną przypisane ogródki o powierzchni 20 – 204 mkw. Specjalną ofertę stanowią pethousy zlokalizowane na ostatniej kondygnacji budynku. Będą one wysokie na 310 cm, a ich powierzchnia wyniesie 80 – 170 mkw. Każdy będzie miał duży taras oraz przestronny ogród zimowy. Na dziewiątym piętrze zlokalizowane zostaną natomiast trzy dupleksy o powierzchni 150 – 206 mkw. W penthousach i dupleksach zaprojektowano klimatyzację.
Za mieszkania dwupokojowe deweloper liczy sobie przynajmniej 269 tys. zł, za trzypokojowe minimum 389 tys. zł, a cena czteropokojowych wynosi conajmniej 699 tys. zł. Miejsce postojowe w garażu podziemnym wyceniono natomiast na 35 tys. zł brutto. Pierwsze mieszkania w Atelier Żoliborz mają być gotowe do odbioru w IV kwartale 2013 r.