Rynek nieruchomości pęka w szwach! Wakacje będą gorące

| Aktualizacja:

Od wakacji ruszy fala obniżek cen lokali mieszkaniowych. Deweloperzy nie mają wyjścia: popyt jest mniejszy niż podaż, a banki wciąż zaostrzają politykę kredytową. Muszą obniżyć swoje marże; w Polsce są one o sto procent większe niż w krajach UE.

wróć do artykułu
  • ~rysiek
    (2011-05-23 21:09)
    Kto nie przepłacił za mieszkanie w "górce" mieszkaniowej, ten przegrał życie. Przecież mieszkania miały tylko drożeć :)
  • ~Nilsen
    (2011-05-23 21:05)
    Dłużej czekać już nie mogłem, ileż można. Tyle już pisali o spadkach i co? A dłużej męczyć z rodzicami nie było sensu. Swoje to swoje, ceny do najgorszych nie należą. A kredyt łatwo wziąć przez doradcę, mi pomogli w openie. Wybór doradców spory więc i tu narzekać nie można.
  • ~;-0
    (2011-05-22 23:51)
    jeszcze pare miesiecy temu gazety tryskaly optymizmem... a co wypisywały wczesniej? niestety eksperci sobie a rynek sobie... jesli wyjezdza pare mln ludzi to skad maja byc wzrosty sprzedazy? mysle ze to pierwsza oznaka przegrzania unijnego w kraju... druga bedzie spadek sprzedazy ,zysku i wzrost cen bo rzad zaslepiony wizja kroczy ku przepasci (kazdy) serwujac podwyzki podatkow emerytur i pensji minimalnych fundujac kolejnym fotelik przed tv
  • ~alek
    (2011-05-22 14:34)
    co z tego jesli banki maja tak ostre podejscie do klienta?
  • ~Kwaczek
    (2011-05-22 13:48)
    to wina Tuska i jego rzadu, to on sprzedaje tak drogo mieszkania !!!
  • ~lolek
    (2011-05-20 10:21)
    Nieuctwo ekonomiczne Polaków powoduje, że gazeta celowo pisze: "Muszą obniżyć swoje marże; w Polsce są one o sto procent większe niż w krajach UE. " zamiast napisać "dwukrotnie większe". 100 działa na wyobrażnie nieprawdaż? A 2 raczej nie bardzo.
  • ~Kielczanin
    (2011-05-20 10:10)
    Czy to jeszcze wyprzedaż czy już katastrofa rynkowa?
  • ~romek22
    (2011-05-20 09:54)
    Zobaczcie sobie zyski developerów... strona 11 (IV kwartał) i bierzcie dalej kredyty !!!
    http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/publikacje/rynek_nieruchomosci/index2.html
  • ~Wiesio13 bicz na pisiory
    (2011-05-20 09:40)
    przekręci z PO juz się najedli , bedzie taniej , ale gdzie
  • ~prosiak
    (2011-05-20 09:37)
    Kupujcie. Taniej już nie będzie !!!
  • ~taternik
    (2011-05-20 09:32)
    Brawo! To bardzo dobra wiadomosc. Dzieki PO i premierowi mieszkania dla wszystkich! I co pisiory, lyso?
  • ~>>>>>> Zibi <<<<<<
    (2011-05-20 09:25)
    BANDA OSZUSTÓW JUŻ SIĘ OBŁOWIŁA , TERAZ BĘDĄ SPADAĆ CENY MIESZKAŃ , BRAWO , MNIEJ ZAMOŻNI MŁODZI LUDZIE MOŻE DODCZEKAJĄ SIĘ SWEGO MIESZKANIA ...
  • ~J-23
    (2011-05-20 09:00)
    żydostwo ma problem chałupy stoją puste a płacić trzeba
  • ~aska
    (2011-05-20 08:54)
    Ozesz ... a ja kupilam przed tygodniem mieszkanie z wielkiej plyty .. Ostro wytargowalam duzo nizsza cene ... ale wydaje mi sie, ze jakbym troche poczekala to pewnie wzielabym za bezcen. Jestem podlamana. Wszystko przez meza to on mnie ponaglal. dramat i tyle.
  • ~kacperek
    (2011-05-20 08:44)
    HURRRRRRRRRRAAA Zaczelo sie ! Ceny wystartowaly ostro do dolu! a ja spokojnie pozna jesienia kupie mieszkanko za rozsadna cene! A losie co poplacily kupe kasy ... beda obgryzac pazury z bezsilnosci!
  • ~budowlaniec
    (2011-05-20 08:41)
    Do zgredka - Według zgreda, czy jak mu tam zgredka, gospodarka była dobrze ustawiona za Millera. Osobnik o ksywce zgredek zapomniał jednak dodać, że owo ustawienie gospodarki polegało głównie na przestępczej działalności ówczesnych decydentów, że wspomnę tylko o aferach: węglowej, paliwowej, korupcji na wysoką skalę (Rywin, Pęczak i inni). Tak więc za Millera rozpoczął się proces kompletnego rozkładu i rozkradania majątku narodowego, co zgredek pochwala nazywając tę patologię "dobrze ustawioną gospodarkę". Oczywiście w tym miejscu można się domyślać, dla kogo owo "ustawienie" było korzystne i dlaczego obecnie znajduje obrońców?
  • ~oczko
    (2011-05-20 08:11)
    Na rynku wtórnym jest ponad 100 tys. mieszkań do wzięcia tj. kupna tylko nie ma chętnych na tak chore ceny.

    Fakty : pęka bańka na nieruchomościach i działkach budowlanych.

    Giełda wyprzedza rynek o pół roku, a co się dzieje na GPW :

    "Firmy budowlane tracą na wartości"

    Wartość ośmiu największych firm budowlanych z GPW spadła od początku roku o niemal 25 proc., do 8,6 mld zł - wynika z informacji "Parkietu". Najwięcej, bo blisko 50 proc., stracił Erbud.

    Według gazety giełdy, inwestorzy negatywnie ocenili wyniki finansowe większości spółek (w tym Polimex-Mostostal, Budimex, Mostostal Warszawa i Hydrobudowa Polska). Niekorzystnie na ocenę branży budowlanej wpływają też m.in. zapowiadane ograniczenia wydatków na budowę dróg i autostrad oraz oczekiwany spadek marż.

    Zdaniem większości pytanych przez "Parkiet" analityków, akcje budowlanych przedsiębiorstw będą się zachowywały gorzej od rynku również w najbliższych miesiącach. Wpływ na poprawę postrzegania branży mogłyby mieć rozstrzygnięcia dużych przetargów energetycznych. Jednak ich magia już dawno przestała działać na inwestorów w związku z przedłużającymi się postępowaniami - wyjaśnia gazeta na swoich łamach."


    Wraca normalność, za średnią płacę netto na danym terenie min. 1 m2 mieszkania.
  • ~Zgredek
    (2011-05-20 07:42)
    Do Las -ceny mieszkań za PiS rosły, dlatego, że przejęli gospodarkę dobrze ustawioną przez Milera, weszliśmy do Unii i zaczęły płynąć fundusze unijne. Na świecie był wzrost. PiS nie potrafi ustawić gospodarki. PiS zarządza duszami i strachem. Nie równać Polskę z USA i Kanadą. Oba te kraje wymordowały i okradły rdzennych Amerykanów. Polska to kraj stale okradany przez wlasne elity i sąsiadów. Amerykanie dopiero od wielkiego kryzysu są okradani przez swoje elity, a Kanadyjczycy dopiero zaczną być okradani. Tak Pan ładnie po polsku pisze, a nie myśli. Ciekawe.
  • ~radosny damian
    (2011-05-20 07:25)
    Kto nie poczekal i ... kupil mieszkanie wczesniej ten przegral zycie! pozdrawiam
  • ~Zgredek
    (2011-05-20 07:24)
    Ciekawe. PZPR osiągnęła sukces. Nie rząd odpowiada za ceny. Za ceny odpowiadają banki, poprzez stopy procentowe i warunki udzielanych kredytów. Szkoda, że nasze zarobki, dzięki inflacji, staną się takie, jak w PZPR. Nieliczna garstka będzie korzystać z nowego systemu zarządzania. Szkoda, że nie jestem w tej garstce. W niej są kościoły, partie i urzędnicy na stanowiskach. Dla reszty hołoty po1.500 zł bruto. Popierajce zadymiarzy i kler, nie słuchajcie rozsądku, a dla reszty hołoty będzie jeszcze mniej, choć nominalnie więcej.

Może zainteresować Cię też: