Wieżowiec Złota przejdzie teraz pod skrzydła spółki Skyline Residences S.a.r.l, wchodzącą w skład portfela inwestycyjnego amerykańskiego funduszu nieruchomościowego AMSTAR, oraz notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych spółki developerskiej BBI Development.

Reklama

Jak wynika z podpisanej umowy, BBI Development zainwestuje w przedsięwzięcie kwotę 2 mln euro w terminie do 31 marca 2015 roku. Z kolei AMSTAR przejmie główny ciężar finansowania inwestycji (w pierwszej kolejności samodzielnie sfinansował, kwotą 63 mln euro nabycie spółki oraz wierzytelności względem Orco Property sp. z o.o.).

W dalszej kolejności projekt będzie finansowany kredytem bankowym. W razie przekroczenia zaplanowanego budżetu inwestycji, nowi właściciele przewidują sfinansowanie powstałego przekroczenia w łącznej kwocie nie wyższej niż 5 mln euro (z czego BBI Development sfinansuje 1,25 mln euro, zaś AMSTAR - 3,75 mln euro).

Informacja o zawarciu powyższej umowy została przez Zarząd Emitenta [BBI Development – red.] uznana za istotną, ponieważ oznacza ona przystąpienie Emitenta do realizacji nowego projektu deweloperskiego o ogromnym potencjale, na dużą skalę oraz przy udziale i ścisłej współpracy z głównym inwestorem przedsięwzięcia: grupą AMSTAR, obecną na rynku od ponad 25 lat i zarządzającą (wg stanu na 30.06.2014 r.) portfelem nieruchomości o wartości około 2,6 mld USD – czytamy w komunikacie giełdowym.