Wieżowiec Złota przejdzie teraz pod skrzydła spółki Skyline Residences S.a.r.l, wchodzącą w skład portfela inwestycyjnego amerykańskiego funduszu nieruchomościowego AMSTAR, oraz notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych spółki developerskiej BBI Development.
Jak wynika z podpisanej umowy, BBI Development zainwestuje w przedsięwzięcie kwotę 2 mln euro w terminie do 31 marca 2015 roku. Z kolei AMSTAR przejmie główny ciężar finansowania inwestycji (w pierwszej kolejności samodzielnie sfinansował, kwotą 63 mln euro nabycie spółki oraz wierzytelności względem Orco Property sp. z o.o.).
W dalszej kolejności projekt będzie finansowany kredytem bankowym. W razie przekroczenia zaplanowanego budżetu inwestycji, nowi właściciele przewidują sfinansowanie powstałego przekroczenia w łącznej kwocie nie wyższej niż 5 mln euro (z czego BBI Development sfinansuje 1,25 mln euro, zaś AMSTAR - 3,75 mln euro).
– czytamy w komunikacie giełdowym.
Dziennikarz zajmujący się tematami politycznymi, współautor podcastu „Z drugiej strony". Związany z DGP nieprzerwanie od 2010 roku. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW oraz Centrum Europejskiego UW.