Negocjacje w sprawie przejęcia spółki wraz z jej nieruchomościami mają potrwać do 15 marca. Resort sprzedać 85 proc. akcji Intraco, reszta ma przypaść pracownikom firmy.

Spółka ta zajmuje się działalnością usługową na rynku nieruchomości komercyjnych poprzez wynajem powierzchni biurowych i usługowych w posiadanych obiektach. Głównymi składnikami majątku spółki są bowiem budynki biurowe. Prywatyzowana spółka ma m.in. 107-metrowy wieżowiec u zbiegu Stawki i Andersa.

Budynek został wzniesiony w 1975 roku, ale w ostatniej dekadzie przeszedł porządny remont. Biurowiec liczy 39 kondygnacji o łącznej powierzchni 31,5 tys. mkw., ma też podziemny garaż na 200 samochodów oraz parking zewnętrzny na 40 samochodów. Swoje siedziby ma w nim około 50 krajowych i zagranicznych firm. Jest on okrętem flagowym prywatyzowanej spółki.

Poza biurowcem w Śródmieściu Intraco ma kompleks pięciu biurowców o nazwie Osiedle Biznesu o łącznej powierzchni około 8 tys. mkw. przy ulicy Lektykarskiej i Smoleńskiego na Bielanach. Spółka planuje też budowę nowoczesnego budynku o powierzchni biurowej 10 tys. mkw. w centrum Warszawy oraz wzniesienie dodatkowej powierzchni biurowej (3 tys. mkw.) na Osiedlu Biznesu.Przed kilkoma laty Ministerstwo Skarbu Państwa szacowało, że spółka może być warta nawet 400 mln zł.