Będzie to jeden z największych projektów biurowych w Warszawie. Na terenie kompleksu o powierzchni 90 000 mkw. znajdą się powierzchnie biurowe wraz z częścią handlową, hotelowo-konferencyjną oraz dodatkowymi udogodnieniami dla najemców biurowych.

Reklama

W sumie Business Garden będzie się składał z siedmiu budynków, które powstaną na działce o powierzchni 6 ha. I etap projektu obejmuje budowę dwóch gmachów o całkowitej powierzchni najmu około 32 000 mkw. W pierwszym znajdzie się 14 600 mkw. powierzchni biurowej i handlowej. Dodatkową funkcję hotelowo-konferencyjną zapewni 200-pokojowy hotel biznesowy z centrum kongresowym.

Drugi budynek zaoferuje łącznie 17 500 mkw. powierzchni biurowej. Ukończenie pierwszej części planowane jest na III kwartał 2012 roku. Deweloper zapewnia, że systemy budynków zaprojektowane zostały z troską o środowisko naturalne i oszczędność energii. Inwestor ubiega się o uzyskanie certyfikatu LEED. Budynki będą wyposażone w systemy oszczędzania wody i energii, otwieralne okna z systemem żaluzji zewnętrznych oraz systemy wykorzystywania wody deszczowej.

Przy projektowaniu Business Garden zadbano też o odpowiedni dostęp światła słonecznego, segregację odpadów oraz zastosowanie przyjaznych dla środowiska materiałów budowlanych. Na terenie kompleksu znajdzie się również parking rowerowy dla najemców i gości.

Tereny zielone parku biznesowego przy Żwirki i Wigury będą stanowić 60 proc. powierzchni działki. Dużą ich część zajmie ogród. Zlokalizowany on będzie w środkowej części działki, między dwiema zwartymi liniami zabudowy. W środkowej części parku biurowego staną też cztery budynki o wyróżniających się, obłych kształtach. Pierzeje wschodnia i zachodnia zabudowane zostaną zwarcie budynkami, między którymi zaplanowano niewielkie prześwity.

Projekt architektoniczny przygotowała pracownia JSK Architekci. Na agenta wyłącznego projektu Business Garden wybrana została firma Cushman & Wakefield. Business Garden jest jedną z kilku inwestycji SwedeCenter w Polsce. Inne projekty dewelopera to m.in.: Brama Portowa w Szczecinie, będąca w trakcie budowy, oraz dwie inne inwestycje o podobnej wielkości i cechach: Business Garden w Poznaniu i Business Garden we Wrocławiu.