Nie bez znaczenia jest fakt, że większość mieszkań na Dobrolinie kwalifikuje się do programu „Rodzina na swoim”. Dzięki temu aż 6 na 10 lokali sprzedawanych w projekcie klienci kupują na kredyty z rządowymi dopłatami.

Reklama

Start w marcu

Dobre wyniki sprzedaży zachęciły dewelopera do rozpoczęcia trzeciej fazy inwestycji. – Czekamy na uprawomocnienie się pozwolenia na budowę tej części przedsięwzięcia. Roboty mogłyby ruszyć w marcu i zakończyć się wczesną jesienią 2012 roku – mówi Marek Roefler, prezes Danteksu.

W ramach III etapu osiedla powstanie 151 mieszkań oraz dwa lokale usługowe. W ofercie przeważają mieszkania najczęściej poszukiwane przez kupujących, czyli lokale dwupokojowe od 40 mkw. w cenie od 290 tys. zł oraz trzypokojowe od 56 mkw. (od 402 tys. zł). Nie zabraknie jednak niedużych mieszkań czteropokojowych w cenie od 496 tys. zł.

Będą też biura

Na III etapie nie zakończy się przygoda Danteksu z osiedlem Dobrolin. Deweloper planuje już czwartą fazę przedsięwzięcia. Tym razem dominować będą biura. W ramach IV etapu powstanie zaledwie 80 mieszkań, natomiast na część biurową przeznaczono aż 10 tys. mkw. powierzchni.

– Zakładamy, że budowa IV fazy Dobrolina rozpocznie się wiosną 2012 i zakończy się jesienią 2013 roku – mówi Marek Roefler. Mniej precyzyjne są plany związane z innymi przedsięwzięciami dewelopera, który ma również parcelę na Służewcu i w Konstancinie.

Na pierwszej planuje biurowiec, a druga miałaby być przeznaczona pod budowę luksusowych domów. Ze względu na dość trudną sytuację zarówno na rynku biurowym, jak i w segmencie domów, firma odkłada realizację obu projektów na później.

Duży projekt

Ukończenie IV etapu oznaczać będzie koniec budowy całego przedsięwzięcia, które realizowane jest na parceli o powierzchni 2 ha położonej między ulicą Wolską a ulicą Jana Kazimierza na Odolanach. Cały projekt składa się z sześcio i siedmiopiętrowych budynków z lokalami usługowymi zlokalizowanymi na parterze oraz garażem dwukondygnacyjnym, połączonym bezpośrednio z częścią mieszkalną. Wewnątrz kompleksu zaprojektowano ogrodzony dziedziniec, oczka wodne, zieleń parkową. W północnej części dziedzińca wewnętrznego znajdzie miejsce plac zabaw. Nad bezpieczeństwem mieszkańców przez całą dobę czuwa ochrona. W rejonie, w którym powstaje osiedle Dobrolin, do niedawna dominowała zabudowa poprzemysłowa. Mimo że nadal dość wyraźnie wpływa ona na charakter okolicy, Odolany w szybkim tempie zmieniają oblicze. Miejsce starych hal przemysłowych zajmują nowe osiedla. Oprócz Danteksu swoje osiedla zlokalizowały tam m.in. spółka Jana Kazimierza Development należąca do BPH Real Estate czy Home Invest budująca osiedla Wola Prestige.

Reklama