Rezydencja Eliza
Ochota, ul. Elizy Orzeszkowej 14/16
Inwestor: Laor Development

Inwestycja zlokalizowana jest przy mało ruchliwej ulicy, w pobliżu Parku Szczęśliwickiego. W okolicy znajdują się przedszkola, szkoły i wyższe uczelnie. Budynek zaprojektowała pracownia Fiszer Atelier 41. W ofercie dostępne jest 67 lokali – od 26-metrowych kawalerek po liczące ponad 120 mkw. Apartamenty. Cena za 1 mkw. wynosi od 9,6 do 14, 8 tys. zł. Osoby chętne na zakup miejsca na podziemnym parkingu dopłacić muszą dodatkowo 39 tys. zł. Termin zakończenia budowy wyznaczony został na III kw. 2011 roku.

Osiedle Fasolowa
Włochy, ul. Fasolowa 19
Inwestor: Attis Development

Osiedle Fasolowa to zespół osiedlowy składający się z dwóch pięciopiętrowych budynków z garażami podziemnymi, usytuowany we Włochach. W ramach tej inwestycji powstanie 79 mieszkań o powierzchni od 33 do 102 mkw. Na terenie kompleksu przewidziano też plac zabaw dla dzieci. Cały teren osiedla zostanie ogrodzony, a wejścia do klatek strzec będą domofony. Cena za 1 mkw. wynosi od 5,5 tys. zł do 6,5 tys. zł. Inwestycja zostanie ukończona w IV kw. 2010 roku.

Kordeckiego
Praga-Południe, ul. Kordeckiego 47
Inwestor: HM Inwest

Budynek powstanie na działce przy ul. Kordeckiego 47 na terenie dzielnicy Praga-Południe. Inwestycja zlokalizowana jest ok. 70 m od ul. Grochowskiej, będącej jednym z głównych szlaków komunikacyjnych prawobrzeżnej Warszawy. Na pięciu kondygnacjach znajdą się mieszkania 2-, 3-, 4- i 5-pokojowe w różnych wariantach powierzchniowo-funkcjonalnych. Na kondygnacji -1 zaprojektowano garaż podziemny na 16 stanowisk parkingowych oraz komórki lokatorskie. Łącznie do sprzedaży trafiło 26 mieszkań. Minimalna cena za 1 mkw. wynosi blisko 6,8 tys. zł, maksymalna – niespełna 8 tys. zł za 1 mkw. Pierwsi mieszkańcy otrzymają klucze w IV kw. 2011 roku.

Park Leśny
Targówek, ul. Kondratowicza
Inwestor: Agmet

Zlokalizowana na warszawskim Bródnie inwestycja Park Leśny położona jest nieopodal centrów handlowych (Carrefour, IKEA, Castorama, M1, Decathlon), urzędów administracyjnych (Ratusz Targówek) oraz szpitala Bródnowskiego. Deweloper ma w ofercie mieszkania o powierzchni od 57 do 69 mkw. Cena za 1 mkw. wynosi 6,8 tys. zł. Inwestycja zostanie ukończona w lipcu tego roku.

Osiedle Tęczowe
Włochy, ul. Gryczana
Inwestor: Dolcan

W rejonie ulic Gryczanej, Szczęsnej i Techników, na terenie dawnej fabryki Plasomat powstaje nowe osiedle. Projekt przewiduje wybudowanie zespołu budynków wielorodzinnych 4-kondygnacyjnych po 22 mieszkania w każdym. Wszystkie będą posiadały garaż podziemny i windy. Lokale zostaną wyposażone w balkony lub tarasy, a te na parterze w prywatne ogródki. W budynkach znajdą się hol wejściowy, winda z poziomu garażu i schody. Bloki przystosowane też będą dla osób niepełnosprawnych. W ofercie dewelopera są lokale o powierzchni od 31 do 78 mkw. w cenie 6,5 tys. zł za 1 mkw. Całe osiedle zostanie ogrodzone. Przewidywany termin realizacji I etapu to III kwartał 2010 r.

Osiedle Saska
Praga-Południe, ul. Bora-Komorowskiego
Inwestor: Dom Development

Osiedle Saska zostanie zbudowane na 6,5-hektarowej działce w kształcie trójkąta, na której powstanie łącznie 1585 mieszkań w 11 budynkach o wysokości od ośmiu do czternastu kondygnacji. Inwestycja będzie projektem trzyetapowym: w I fazie powstanie w sumie 470 mieszkań, w drugiej – 672 mieszkania, natomiast w trzeciej przewidziane są 443 lokale. Średnia powierzchnia planowanych mieszkań to 61,3 mkw, a wielkość poszczególnych lokali wynosi od 43 do 110 mkw. Za 1 mkw. zapłacimy od 7,9 do 9,9 tys. zł. Pierwsi mieszkańcy otrzymają klucze w lipcu przyszłego roku.

Łodygowa
Targówek, ul. Łodygowa/Wyspowa
Inwestor: PHU PARTNER

Zlokalizowana na Targówku nieruchomość mieści się 250 m od Radzymińskiej oraz 10 km do centrum Warszawy. W budynku powstało 221 mieszkań o powierzchni od 60 do 143 mkw. Chętni na zakup wyłożyć muszą od 4,1 tys. zł do 7 tys. zł za 1 mkw. Obowiązkową dopłatą w wysokości 24 tys. zł objęte jest miejsce w parkingu podziemnym. Dodatkowo zapłacimy również za powierzchnię przynależną. Będzie to odpowiednio 1 tys. zł za 1 mkw. balkonu lub 3 tys. zł za 1 mkw. loggi. Inwestycja jest gotowa do zamieszkania.

Osiedle Wspólna
Wesoła, ul. Wspólna
Inwestor: Panorama Invest

Projekt zakłada realizację czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych z częścią handlowo-usługową na parterze. Obecnie w budowie jest 3-kondygnacyjny blok z antresolą i garażem podziemnym. W budynku będą znajdować się 24 mieszkania (jedno- i dwupoziomowe) oraz 2 lokale usługowe. Planowana liczba mieszkań jednopoziomowych to 14, o wielkości od 36 mkw. do 72 mkw. oraz 10 mieszkań dwupoziomowych od 60 mkw. do 125 mkw. Cena za 1 mkw. wynosi 6,3 tys. zł. Planowane oddanie inwestycji ma nastąpić w tym kwartale.

Osiedle Przy Heroldów
Bielany, ul. Heroldów
Inwestor: Novum Developer plus Kubiak Domagała

Budynek składać się będzie z sześciu kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Łącznie przewidziano budowę 124 lokali mieszkalnych o powierzchni od 37 do 90 mkw. Na terenie osiedla przewidziano też punkty usługowe, pocztę, salon urody oraz sklepy. W pobliżu znajdują się przedszkola, szkoły oraz hurtownia Makro Cash and Carry. Cena za 1 mkw. wynosi od 6,5 tys. zł, do 7,6 tys. zł. Chętni na zakup miejsca na parkingu podziemnym wyłożyć muszą dodatkowo 35 tys. zł. Osiedle ma zostać oddane jeszcze w tym miesiącu.

Dom na Dolnej
Mokotów, ul. Dolna
BBI Development

Budynek zlokalizowany został w trójkącie ulic Dolna, Konduktorska, Piaseczyńska. Jest on lekko odsunięty od ul. Dolnej, dzięki czemu od hałasu ulicy osłaniać go będą budynki mieszkalne. W najbliższej okolicy znajduje się Park Morskie Oko z Pałacykiem Szustra oraz Królikarnia wraz z parkiem. W sąsiedztwie zlokalizowany jest również kompleks sportowy. Dom na Dolnej to 49 mieszkań o powierzchni od 34 do 190 mkw. Na najwyższych piętrach rozplanowano penthouse’y z przeszklonymi tarasami. Cena za 1 mkw. wynosi od 8,6 do 10,3 tys. zł. Planowany termin zakończenia prac przypada na III kw. 2010 roku.

Twórcza III
Białołęka, ul. Twórcza
Koneksim Sp.

Każda posesja na terenie osiedla Twórcza III, które składa się z czterolokalowych budynków, będzie ogrodzona. Powierzchnia lokali wyniesie od 92 do 140 mkw. Do sprzedaży trafiły 32 mieszkania. Cenę za 1 mkw. deweloper wyznaczył od 4,7 do 5,1 tys. zł W kwotę zakupu mieszkania wliczone jest miejsce na parkingu naziemnym. Planowane oddanie mieszkań do użytku ma nastąpić w IV kw. 2010 r.

Osiedle Klasyków
Białołęka, ul. Klasyków
Inwestor: Dom Development

Osiedle Klasyków powstanie w otulinie Lasu Henryków i Dąbrówka oraz w bliskim sąsiedztwie zrewitalizowanego Parku Henrykowskiego. Powstaną tam mieszkania o powierzchni od 40 do 113 mkw. Za 1 mkw. zapłacić przyjdzie od 5,4 do 7 tys. zł. Dodatkową opłatą w wysokości 29 tys. zł objęte jest miejsce na parkingu podziemnym. Planowany termin zakończenia budowy to sierpień 2011 r.