Pomysł na apart-hotel przy Grzybowskiej to inicjatywa grupy Platinum Properties Group (PPG), która planuje wdrożenie swojej koncepcji w życie jesienią tego roku. Apart-hotel to rozwiązanie dla osób, które planują zatrzymać się w mieście na kilka, kilkanaście tygodni.

Jest to okres, przez który znużyć może życie w hotelu. Oferta najmu mieszkań przez taki czas też jest ograniczona. Mówiąc innymi słowy, apart-hotel oferuje połączenie komfortu zamieszkiwania w apartamencie z usługami oferowanymi przez hotel. Z takiego rozwiązania korzystają głównie ludzie podróżujący w interesach.

- Apart Hotel Platinum Towers zagwarantuje komfort i możliwość korzystania z usług na najwyższym poziomie, ponieważ mieszkańcy będą mieć do swojej dyspozycji liczne restauracje, centrum fitness, kasyno, spa firmy Holmes Place z basenem o wymiarach olimpijskich, centrum konferencyjne, a także room service - zachwala przedsięwzięcie Michał Orzechowski, prezes MySquare.pl, spółki, która planuje zostać operatorem apart-hotelu mieszczącego się w Platinum Towers.

Pobyt w takim przybytku musi jednak sporo kosztować. Mimo że inwestycja przy Grzybowskiej jest jeszcze w fazie planowania, PPG szacuje, że obłożenie apart-hotelu nie powinno być mniejsze niż 60 proc. przy cenach w okolicach 400 zł za dobę.