Budowa rozpocznie się w czerwcu 2010 roku, a zakończenie projektu planowane jest na koniec 2011 roku. Deweloper dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę. Osiedle, na którym powstanie kolejny etap, jest ogrodzone i strzeżone. W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się sprzedaż mieszkań w projekcie. Metr kwadratowy mieszkania kosztuje od 9,5 do 14 tys. zł. Jest to nieco mniej niż przed dwoma laty, gdy startowała sprzedaż II etapu inwestycji. Wtedy 1 mkw. wyceniany był od 10,7 do 15 tys. zł.

Reklama

Deweloper zapewnia, że projekt Imaginarium III cechuje wysoka jakość materiałów wykończeniowych, czego dowodem będą hole windowe wykończone w marmurze. Dzięki dużym drewnianym oknom każdy z apartamentów ma być dobrze doświetlony, a atutem mieszkań na ostatnich piętrach mają być prywatne tarasy na dachach, a w mieszkaniach na parterze - duże ogródki. Projekt całego osiedla został przygotowany przez pracownię MKC Architekci.

Trzecia faza przedsięwzięcia ma wkomponować się pomiędzy dwie już ukończone i niemal wyprzedane. W pierwszym etapie Imaginarium, zakończonym w grudniu 2007 r., sprzedane zostały wszystkie z 58 mieszkań. Spośród 65 mieszkań w drugim etapie inwestycji, ukończonym w sierpniu 2009 r., pozostały do sprzedania dwa lokale.