Nowe budynki staną na pograniczu Włoch i Ochoty, na działce o powierzchni 7,7 tys. mkw., w miejscu starych hal magazynowo-produkcyjnych. Projekt zakłada budowę osiedla wielorodzinnego na 350 mieszkań rozlokowanych w budynkach o wysokości od II do XI kondygnacji oraz lokali usługowych w parterze budynków od al. Krakowskiej i ul. Instalatorów.

Reklama

Plac zabaw na dziedzińcu

Osiedle będzie mieć dwupoziomowy garaż podziemny, w którym znajdą się miejsca postojowe dla 202 samochodów. Budynki będą zgrupowane wokół wspólnego dziedzińca rekreacyjnego, otwartego od strony południowej, dzięki temu mieszkania mają być słoneczne i dobrze naświetlone. Z myślą o najmłodszych powstanie plac zabaw ozdobiony kwiatami oraz zielenią.

- Jako że główną grupą docelową osiedla są rodziny z dziećmi, w procesie projektowania inwestycji położyliśmy duży nacisk na kwestię bezpieczeństwa. W związku z tym osiedle będzie ogrodzone oraz całodobowo monitorowane - mówi Iwona Światopełk-Czetwertyńska, kierownik działu marketingu w firmie Dolcan.

Oddanie na Euro 2012

Deweloper rozpoczął już sprzedaż mieszkań. W ofercie są lokale 1-, 2- ,3- ,4- i 5-pokojowe o metrażu od 31,5 do 106 mkw., z balkonami, loggiami oraz przeszklonymi ogrodami zimowymi. Cenę 1 mkw. mieszkania ustalono od 7250 do 7600 zł.

Za opracowanie projektu osiedla odpowiada firma architektoniczna AGK. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Strabag. Pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do swoich mieszkań pod koniec czerwca 2012 roku.

Wady i zalety lokalizacji

Lokalizacja osiedla jest taka, że będzie można w stosunkowo łatwy sposób dojechać zarówno do centrum, jak i największych skupisk biurowców: w okolicach Al. Jerozolimskich oraz na Służewcu Przemysłowym. Dobre połączenie z innymi rejonami Warszawy zapewnią liczne autobusy, tramwaje oraz stacja PKP Rakowiec. Z nowego osiedla łatwo będzie też dostać się do centrów handlowych Blue City oraz Galeria Mokotów. Nieopodal jest jeden z najbardziej popularnych w mieście terenów rekreacyjnych, czyli park Szczęśliwicki.

Lokalizacja osiedla ma też wady. Osoby rozważające zakup mieszkania w tym projekcie powinny wziąć pod uwagę to, że w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji planowana jest budowa dość dużego węzła drogowego.

Połączy on aleję Krakowską z planowanym miejskim odcinkiem Trasy N-S, która przebiegnie na granicy dzielnic Ochota i Włochy, wzdłuż istniejącej linii kolejowej prowadzącej z Warszawy w kierunku Warki i Radomia.