Większość lokali, spośród wystawionych na II aukcji nieruchomości, to mieszkania z rynku pierwotnego. Na udział w tej aukcji zdecydowali się między innymi tacy deweloperzy, jak: Orco Property Group, Magnus Group, Cogik oraz Yuniversal Podlaski. Po raz kolejny będzie też można powalczyć o mieszkania z inwestycji Dobrolin firmy Dantex, które cieszyły się dużym zainteresowaniem licytujących podczas pierwszej aukcji zorganizowanej jesienią.

Reklama

Na II aukcji zostaną też wystawione mieszkania z rynku wtórnego, ale będzie ich niewiele. - Biorąc pod uwagę doświadczenia z pierwszej aukcji, zależy nam na tym, aby oferta kolejnej była różnorodna pod względem ceny, lokalizacji i metrażu, aczkolwiek koncentrowała się głównie na mieszkaniach, które można zaliczyć do segmentu popularnego. Ta aukcja to dobra okazja do zakupu pierwszego mieszkania, jak i kolejnego, w celu inwestycyjnym. Ci, którzy zdecydowali się na udział w pierwszej aukcji, wylicytowali lokale poniżej ceny ofertowej, teraz może być podobnie - mówi Paweł Hardej, dyrektor departamentu aukcji nieruchomości w Colliers International.

Około dwóch tygodni przed aukcją zainteresowani nabyciem nieruchomości będą mieli możliwość ich obejrzenia i sprawdzenia ich podczas dni otwartych (terminy zostaną podane na stronie www.KupujNaAukcji.pl). Warunkiem uczestnictwa w licytacji jest wpłacenie wadium, które w zależności od wyniku licytacji, jest zaliczane na poczet ceny nabytej nieruchomości lub w całości zwracane osobie, która przegrała licytację. Druga aukcja nieruchomości odbędzie się 28 marca w niedzielę w hotelu Sheraton. Początek o godz. 16.00. Rejestracja od godz. 15.00.