Pierwsze prace przy jego wznoszeniu wystartowały jesienią 2008 r. Ze względu na kryzys deweloper zdecydował się jednak przerwać budowę. Obecnie, wraz z odwilżą na rynku, roboty zostały wznowione, a mieszkania sprzedawane są nieco taniej.

Reklama

Duch Klimta

Klimt House to kolejny po Mondrian House projekt apartamentowy kieleckiej firmy. Jego nazwa została zainspirowana nazwiskiem malarza.

- Nazwa budynku i charakter wnętrz Klimt House nawiążą do twórczości Gustawa Klimta, malarza i grafika wiedeńskiej secesji. Dzieła Klimta cechują dekoracyjność, faliste linie, swobodne układy kompozycyjne, abstrakcyjna i roślinna ornamentyka - mówił w 2008 roku na prezentacji inwestycji Radosław Sojka, współwłaściciel pracowni architektonicznej Mąka Sojka Architekci, której powierzony został projekt. - Motywy twórczości artysty będzie można odnaleźć w starannie zaaranżowanych przestrzeniach wspólnych budynku. Sam apartamentowiec ma prostą formę, a użycie szlachetnych materiałów wykończeniowych nawiązuje do tego, co tak fascynuje w sztuce Klimta: połączenia zmysłowości, elegancji i koloru - tłumaczył architekt.

Na miejscu akademika

Apartamentowiec wkomponowany będzie w przedwojenne kamienice. Od północy budynek sąsiaduje z modernistyczną kamienicą wzniesioną w 1932 roku, od południa ze szkołą wybudowaną według projektu Juliusza Żurawskiego. W sąsiedztwie znajdują się sklepy, szkoły, banki, siedziby placówek kulturalnych, urzędy i instytucje publiczne. Niedaleko znajdują się też parki: Morskie Oko, Dreszera, Pole Mokotowskie, skwer Słonimskiego. Apartamentowiec stanie w miejscu wyburzonego akademika.

Luksus przez duże L

W sześciopiętrowym budynku zaprojektowano 60 apartamentów o powierzchni od 41 do 190 mkw. Każdy będzie miał balkon, loggię lub taras. Wyróżniać się będą mieszkania na dwóch ostatnich kondygnacjach. Zaplanowano tam dwupoziomowe penthouse’y. W części pokoi dziennych na wyższej kondygnacji zaprojektowano otwartą przestrzeń - antresolę. W budynku będzie też zespół rekreacyjny zlokalizowany na parterze.

- Zespół ten składać się będzie ze strefy fitness i relaksu. Część fitness zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń siłowych i aerobowych. Strefa relaksu to miejsce, w którym będzie można odpocząć i skorzystać z sauny fińskiej - mówi Sylwia Pajdo kierująca warszawskim biurem sprzedaży Echo Investment.

W hallu recepcyjnym ulokowana zostanie centralna portiernia wyposażona m.in. w fotele dla oczekujących gości. Wewnętrzny dziedziniec Klimt House zaprojektowany został jako przestrzeń do wypoczynku: z zielenią, elementami małej architektury i placem zabaw.

Czytaj dalej >>>Gotowy do końca roku

Budynek wyposażony będzie też w urządzenia monitoringu i kontroli dostępu. Cały kompleks zostanie ogrodzony. Na parking wjeżdżać będzie można przez bramę sterowaną pilotem, a wejście do budynku możliwe będzie tylko przez recepcję. Goście skontaktują się bezpośrednio z mieszkańcami lub portiernią przez wideodomofon umieszczony przy wejściu głównym. Autorem projektu jest warszawska pracownia architektoniczna Mąka Sojka Architekci, natomiast generalnym wykonawcą - firma Modzelewski & Rodek. Realizacja budynku zakończy się w IV kwartale 2010 roku.

Fortuna za mieszkanie

Reklama

Na zakup lokalu w budynku Klimt House przygotować trzeba fortunę. W zależności od lokalizacji mieszkania cena 1 mkw. wynosi od 15,6 do 22,6 tys. złotych. Mimo że powyższe stawki wydają się zawrotne, deweloper spuścił z tonu. Gdy projekt startował przed kryzysem, za 1 mkw. deweloper żądał od 17 do 26 tys. złotych.